Autosalón Viedeň: naživo tu môžete vidieť T-Cross, Scalu či dokonca Cullinan

627
Volkswagen T-Cross

Viedenskému autosalónu sme donedávna nepripisovali veľkú vážnosť. V poslednej dobe však začína prekvapovať zaujímavými novinkami.

Pre motoristov zo západného Slovenska nie je Viedeň ďaleko. Ak vás teda autá skutočne zaujímajú, možno by stálo za to, ísť sa tam pozrieť. Autosalón tam začal dnes a potrvá až do nedele 13. januára. Vstupné je 15 €.

Lamborghini Aventador SVJ

Je pravda, že tam neuvidíte nič také, čo by ste ešte nevideli. Teda na obrázku myslím. Môžete tam však naživo vidieť takmer všetky autá, ktoré absolvovali svetovú výstavnú premiéru na autosalóne v Paríži. Od októbra však ubehlo kopec času a na autosalóne vo Viedni tak môžete vidieť aj také modely, ktoré zatiaľ neboli vystavené na žiadnom inom autosalóne.

Volkswagen T-Cross

Asi najviac pozornosti pútal Volkswagen T-Cross. Najmenšie SUV využívajúce techniku Volkswagenu Polo už čoskoro zavíta aj na slovenské cesty. Náš importér už medzičasom zverejnil cenník – začína na sume 14 990 €.

Škoda Scala

Veľkým ťahákom bol aj úplne nový modelový rad od Škody – Scala. My sme ho už síce naživo videli, ale keď si ho chcete pozrieť na vlastné oči ešte predtým, ako sa dostane do našich predajní, viedenský autosalón je skvelou príležitosťou.

Ferrari Portofino

Vo Viedni vystavujú aj exkluzívne značky ako Ferrari či Lamborghini. Elonov fanklub poteší prítomnosť Tesly Model 3, ktorej meškanie sme už prestali stopovať. Výstavnú premiéru tu absolvoval aj Rolls-Royce Cullinan.

Rolls-Royce Cullinan

BMW čaká veľká modelová ofenzíva. Okrem najhorúcejších noviniek ako X5, rad 8, Z4 či dokonca najnovšia generácia radu 3, nechýba vo Viedni ani najväčšie SUV v ponuke značky – BMW X7.