VIEME PRVÍ: Autosalon v Ženeve je zrušený! Dôvod je dobre známy

5113

Je to oficiálne! Jeden z najväčších automobilových sviatkov roka bol oficiálne zrušený z dôvodu hrozby šírenia vírusu Corona. Medzinárodný autosalón v Ženeve bol zrušený po sérii pomerne intenzívnych a dôsledných varovaní zo strany organizátorov.

Po včerajších telefonátoch a mailovej komunikácii zo strany slovenských zastúpení značky, ktoré dostali stopku na vysielanie svojich funkcionárov na ženevský autosalón, prichádza pomerne očakávaná informácia.

Na základe nariadenia švajčiarskej vlády, ktorá zakazuje organizované verejné stretnutia viac ako 1000 ľudí na jednom mieste, bol zrušený aj samotný autosalón.

Nejde o jediné podujatie

Ženevský autosalón nie je jediným podujatím, ktoré padlo za obeť šíriacemu sa vírusu Corona. Zrušený bol aj veľtrh šperkov a hodiniek s názvom Watches & Wonders a podujatie The Ice v Saint Moritz, ktoré mali byť zrušené už začiatkom tohto týždňa. Minulý rok sa po ženevskej hale Palexpo, mieste konania ženevského autosalónu, prechádzalo približne 600 000 návštevníkov. Mnohé automobilové premiéry sú týmto pádom posunuté na neurčito.

My vám však môžeme s istotou povedať, že sme boli pozvaní na tajnú prepremiéru novej Škody Octavia RS a na zábery z nášho stretnutia sa môžete tešiť už začiatkom budúceho týždňa po vypršaní embarga. Sledujte náš Facebook a YouTube kanál pre viac informácií.

zdroj: AutoExpress, Classic Driver

NEPREHLIADNITE: