COVID-19 zabil ďalšie dva svetové autosalóny! Počká si Európa aj Amerika

2649
Zdroj: Redakcia

V nepríjemnej situácii sa dnes ocitli asi všetky odvetvia čohokoľvek. Na jednej strane brzdí pandémia koronavírusu svetové ekonomiky, na strane druhej sú všetci ostatní, ktorí vďaka rozšírenému ochoreniu jednoducho nestíhajú. Pre autosalóny však znamená táto situácia jednodznačný ortieľ. 

Organizátori Parížskeho autosalónu oznámili zrušenie hlavnej časti automobilového sviatku z dôvodu pandémie COVID-19. Autosalón sa mal konať od 1. do 11. októbra. Zatiaľ to vyzerá že sprievodné podujatia Movin’On, Smart City a iné, ktoré nie sú priamo späté s autosalónom sa konať budú. Zabezpečí sa tak aspoň základná B2B komunikácia.

„Vyzerá to, že nič nebude rovnaké ako predtým a táto kríza nás musí naučiť byť agilnými, kreatívnejšími a inovatívnejšími,“ uviedli organizátori v oznámení.

NEPREHLIADNITE:

See you later, Detroit

Zrušenie parížskej automobilovej show prichádza krátko po podobnom rozhodnutí týkajúcom sa 2020 North American Internation Auto Show v Detroite. V tomto prípade vzišla voľba čiastočne z plánu Federálnej agentúry pre riadenie mimoriadnych udalostí, aby sa Cobo Hall (kde sa udalosť koná) zmenila na poľnú nemocnicu na liečenie prípadov COVID-19. Detroitská show sa vráti v júni 2021.

Vypuknutie koronavírusu vyvolalo zmätok v celom automobilovom programe. Napríklad festival rýchlosti v Goodwoode, preteky 24h v Le Mans a autosalón v New Yorku sa presunuli na neskôr v tomto roku. Ženevský autosalón sa nekonal vôbec.

Zdroj: motor1.com

Geely predáva autá aj počas koronavírusu. Kľúče doručuje bizarným spôsobom