Microlino Lite: Máš 15 a chceš vlastné auto? Tu je!

487

Na ženevskom autosalóne sa tento rok veľa významných noviniek neobjavilo, respektíve omnoho menej, než sme boli v minulosti zvyknutí. Následkom toho sa však záujmu tešia aj autá, o ktorých by sa zrejme “za starých čias” príliš nehovorilo. Dôkazom je aj toto miniautíčko, ktoré môžeš šoférovať už od 15-tich rokov, stačí ti vodičák skupiny AM. 

Ide o model Microlino Lite, ktorý vyrába talianska spoločnosť Micro Mobility Systems a je určený na zdolávanie mestských uličiek. Inšpiráciu čerpá z legendárneho BMW Isetta z 50. rokov minulého storočia. Klasické Microlino, ktoré výrobca predstavil už vlani má výkon 17 koní a dosahuje najvyššiu rýchlosť 90 km/h, takže na jeho šoférovanie potrebuješ vodičský preukaz skupiny A1, na ktorý u nás potrebuješ mať vek aspoň 16 rokov.

Novinka Microlino Lite má však výkon iba 12 konských síl a jeho maximálna rýchlosť je 40 km/h, takže ti stačí skupina AM a vek iba 15 rokov. Od výkonnejšej verzie sa táto slabšia dizajnovo nijak nelíši, má len niekoľko vlastných odtieňov karosérie.

Viac ako 100 kilometrov

Hovoríme o maličkom mestskom autíčku, takže nečakaj veľkú batériu a dlhý dojazd. Microlino Lite bude v ponuke s dvomi veľkosťami akumulátora – 5,5 a 11 kWh. Ak ti postačí menšia batéria, môžeš sa tešiť na dojazd 100 kilometrov. Ak si priplatíš za väčšiu, čaká ťa 180 kilometrov nefalšovanej radosti. A závisť spolužiakov, či?

V tomto momente nevieme, aká bude situácia s dostupnosťou tohto auta na Slovensku, no napríklad vo Švajčiarsku stojí klasické Microlino okolo 17-tisíc eur. Nová verzia Lite by mala byť o niečo lacnejšia.