Ženevský autosalón v roku 2021 NEBUDE! Celá výstava je dokonca na predaj

3369
Zdroj: Redakcia

Že to veľké autosalóny mali v časoch internetu zložité aj pred príchodom pandémie, to sa vedelo už dlhší čas. No teraz to vyzerá, že sa ľady prelomily a niečo sa ide diať – organizátori legendárneho autosalónu v Ženeve s ročníkom 2021 nepočítajú. Akoby to nestačilo, autosalón sa pokúšajú predať.

Organizátori uviedli, že výrobcovia automobilov potrebujú čas na to, aby sa zotavili z globálnej pandémie. A nielen to – vôbec nie je isté, že by udalosť v roku 2021 mohla prilákať stovky tisíc návštevníkov, ako je to pre autosalón nielen zvykom, ale aj nevyhnutnosťou, ak chce zostať rentabilný, informoval portál DriveTribe či BBC.

Zdroj: Redakcia
Zdroj: Redakcia

Kúpite si autosalón?

Show v roku 2021 však nie je len zrušená, ona je dokonca na predaj. Organizátori (GIMS) ju chcú predať spoločnosti Palexpo SA, ktorá je hostiteľom podujatia. Tvrdia, že predajom výstavisku Palexpo sa „pravidelná organizácia medzinárodného autosalónu určite zabezpečí“.

autá z pekla AUTOGRÁTIS

Ak by vás zaujímali konkrétne čísla, tak zrušenie tohtoročnej show malo za následok straty približne 11 miliónov švajčiarskych frankov (10,2 milióna €). Organizátori sa obrátili na Ženevský kantón s cieľom získať finančnú podporu vo výške 16,8 milióna švajčiarskych frankov (15,7 milióna €), no získať pôžičku na výstavu, ešte k tomu v kompromismi zmietanom automobilovom priemysle, je veľmi zložité.

Zdroj: Redakcia
Zdroj: Redakcia

V skratke, organizátori nemohli splniť potrebné požiadavky a masívnu pôžičku nezískali. Jednou z podmienok vyplatenia spomínanej pôžičky totiž bola nutnosť usporiadať ročník 2021 a obratom z neho splatiť minimálne 1 milión frankov (935 000 €) do konca júna 2021. Teraz už vieme, že tento cieľ nebude – kvôli automobilkám – možné splniť. Budúcnosť autosalónu, ktorý s nami prežil zatiaľ takmer celú éru motorizmu, je tak otázna.

Pre veľké výstavy to nevyzerá dobre. Dnes, v dobe internetu, sú vnímané ako ekonomické a ekologické prežitky, ktorých je lepšie sa zbaviť. Rozpočty sú každým rokom menšie a preto nastal správny čas si pripustiť, že sa to možno práve stalo – Ženevský autosalón možno zmizol z povrchu zemského. Čo si o tom myslíte?

NEPREHLIADNITE: