Hyundai i30 je tu opäť! Toto je facelift pre rok 2020

13695
Zdroj: Hyundai

Spoločnosť Hyundai Motor zverejnila nové podrobnosti o novom modeli i30 pred jeho premiérou na ženevskom autosalóne:

 • modernizovaný model i30 prichádza s pokročilými bezpečnostnými systémami, špičkovou konektivitou a širokou paletou motorizácií,

 • na palube pribudol 48-voltový mild-hybridný pohon,

 • atraktívna športová výbava N Line od leta 2020 už aj pre „kombík“.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Vynovený i30 sa vyznačuje novým dizajnom, pokročilými funkciami konektivity a ponúka elektrifikovanú 48-voltovú mild hybridnú alternatívu, ktorá prispieva k nižšej spotrebe paliva. Hyundai tiež aktualizuje svoj rad i30 N Line. Po prvý raz bude ostrými N-modelmi inšpirovaná úroveň výbavy k dispozícii aj v obľúbenej karosárskej verzii i30 kombi, ktorá pribudne do ponuky v lete 2020. Konštrukčné prvky inšpirované dizajnom i30 N budú naďalej k dispozícii aj pri modeloch i30 hatchback a fastback.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Upgrade exteriéru

Predná časť sa vyznačuje širším a modernejším postojom. Širšia mriežka má zvýraznený 3D vzor, ​​ktorý zdôrazňuje agilný vzhľad vozidla. Modernizácia sa dotkla, samozrejme, aj svetlometov. Tie sú štíhlejšie, s voliteľnou technológiou MFR LED. Novinkou je dizajn denných svetiel v tvare V.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

V zadnej časti je nový 5-dverový model i30 vylepšený novým dizajnom nárazníka, ktorý bol vyvinutý tak, aby zlepšil aerodynamický výkon. Zadné kombinované LED-ky majú – podľa vzoru predných – tvar V a dotvárajú symetriu celého pohľadu na auto. 16- a 17-palcové disky sa budú ponúkať v nových „vzoroch“.

Výbava N Line pre všetky typy karosérie

Čiže hatchback, fastback aj kombi. Na základe inšpirácie z návrhov leteckých prúdov sa spodná stredná mriežka zväčšila a dominuje v oblasti nárazníka. Bočné otvory majú plávajúce krídla, ktoré zlepšujú aerodynamický výkon. Úplný nový dizajn zadného nárazníka podčiarkuje dynamický charakter rady N Line. Široký difúzor dodáva vozidlu športový akcent, ktorý umocňujú aj nové hmlové svetlá. Okrem šiestich existujúcich farieb pribudnú tri nové: Dark Night, Silky Bronze a Sunset Red.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Aktualizácia aj v interiéri

Badať tu prepracované vetracie otvory. Sedadlá môžu byť potiahnuté látkou, kožou alebo kombináciou oboch, čím vzniká možnosť až ôsmich kombinácií interiéru. Digitálny prístrojový panel bude k dispozícii v 7-palcovom rozmere a v strede dosahuje „dotykáč“ vo veľkosti až 10,25-palca. Plná kompatibilita so službami Android Auto a Apple Car Play je samozrejmosťou. Od leta 2020 bude k dispozícii aj zrkadlenie telefónov bez potreby pripojenia telefónu cez kábel. No a smartfóny v roku 2020 nabíjame indukčne, i30-tka nie je výnimkou.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Služby s pripojením na internet Bluelink

Nový i30 prichádza prvýkrát s plnohodnotnou technológiou Bluelink od spoločnosti Hyundai. Bluelink prináša širokú škálu služieb, najmä užitočné LIVE informácie a možnosť kontroly a ovládania vozidla na diaľku prostredníctvom mobilnej aplikácie. K funkciám služieb Bluelink a Hyundai LIVE patria informácie o doprave v reálnom čase, prehľad čerpacích staníc s cenami paliva, informácie o aktuálne voľných parkovacích miestach či informácie o počasí. Súčasťou je aj rozpoznávanie hlasu online s porozumením príkazov.

Bezpečnosť je prioritou

Nový model i30 je tiež vylepšený balíkom rozšírených bezpečnostných prvkov Hyundai SmartSense. Obsahuje tieto bezpečnostné prvky:

 • systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu so sledovaním vozidla pred sebou – Lane Following Assist (LFA),
 • asistent na upozornenie na vozidlá pri cúvaní – Rear Collision-avoidance Assist (RCA),
 • upozornenie na pohnutie sa vedúceho vozidla – Leading vehicle Departure Alert (LVDA),
 • asistent na monitorovanie mŕtveho uhla – Blind-Spot Collision-Avoidance Assist (BCA),
 • systém autonómneho núdzového brzdenia – Front Collision-Avoidance Assist (FCA) s detekciou chodcov a detekciou bicyklov,
 • sledovanie únavy vodiča – Driver Attention Warning (DAW),
 • automatické prepínanie diaľkových svetiel – High Beam Assist (HBA),
 • sledovanie dopravných značiek – Intelligent Speed Limit Warning (ISLW),
 • systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu – Lane Keeping Assist (LKA).

Aj pri novom modeli i30 poskytuje Hyundai jedinečnú 5-ročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov.

Nová zostava pohonných jednotiek i30

Novinkou je 1,5-litrový DPi benzínový motor s dvojitým vstrekovaním paliva s výkonom 81kW (110 k), ktorý sa dodáva so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou.

Benzínový turbom prepĺňaný motor 1,0 T-GDI s výkonom 88,3 kW (120 k) bude k dispozícii s novou 7-stupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou. Doteraz bola táto motorizácia dostupná iba so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou.

Ďalšou novinkou v novom i30 je 1,0-litrový benzínový motor T-GDI s výkonom 88,3 kW (120 k) s voliteľnou 48V technológiou Mild Hybrid pre vyššiu úsporu paliva, prvýkrát je tiež k dispozícii so 6-stupňovou inteligentnou manuálnou prevodovkou (iMT).

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Prevodovka iMT? Vysvetli!

iMT odpojí motor od prevodu potom, ako vodič uvoľní plynový pedál. To umožňuje vozidlu vstúpiť do dvoch možných úrovní dojazdu v závislosti od podmienok. Pri prvej úrovni beží motor na voľnobeh. Pri druhej úrovni sa motor dočasne vypne, aby sa ušetrilo ešte viac paliva. Pre tých, ktorí dávajú prednosť automatickej prevodovke, je k dispozícii aj 48-voltový Mild Hybrid so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou.

V ponuke motorizácií ostáva 1,6-litrový dieselový motor s výkonom 85 kW (115 k) s možnosťou voľby 6-stupňovej manuálnej prevodovky alebo 7-stupňovej dvojspojkovej prevodovky. 1,6-litrový dieselový motor s výkonom 100 kW (136 k) sa teraz dodáva so štandardným 48 V mild-hybridným systémom. Je k dispozícii s 6-stupňovou inteligentnou manuálnou prevodovkou alebo so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou.

Vrcholom ponuky v novej i30-tke je nový 1,5-litrový benzínový motor T-GDI s výkonom 117,5 kW (160 k), ktorý je štandardne dodávaný so 48 V mild-hybridnou technológiou. Je k dispozícii aj so 6-stupňovou inteligentnou manuálnou prevodovkou alebo 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou.

No a predaj začne na Slovensku v druhom štvrťroku 2020.

NEPREHLIADNITE: