Novinka MG3: Cenovo dostupný hybrid s vysokým výkonom a nízkou spotrebou!

777

Značka MG sa na európskom trhu postupne udomácňuje a slušný počet áut sa jej už darí predávať aj na Slovensku. Navyše nič nenaznačuje, že by sa mal tento trend meniť, práve naopak. Novinka, ktorú značka MG predstavila na tohtoročnom autosalóne v Ženeve má na to, aby sa aj u nás stala totálnym bestsellerom.

MG3 je nový mestský hatchback veľkostne porovnateľný so Škodou Fabia či Daciou Sandero. Jeho najväčšou zbraňou v boji s konkurenciou má byť, okrem sympatického dizajnu a nízkej ceny, najmä full-hybridný pohon.

Štvorvalec a 200 koní? To znie dobre!

Základom hybridného pohonu je 1,5-litrový štvorvalec pracujúci v Atkinsonovom cykle, ktorý disponuje výkonom 76 kW (102 k). Benzínový motor, pochopiteľne, spolupracuje s elektromotorom s výkonom až 98 kW (132 k) a ich kombinovaný výkon dosahuje úctyhodných 145 kW (194 k). 

Počas jazdy môže vodič využívať viacero režimov – v čisto elektrickom sa o pohon stará výhradne elektromotor, v hybridnom sa do pohonu zapája tak elektromotor, ako aj benzínový  štvorvalec. Okrem toho môže spaľovací motor slúžiť ako generátor elektrickej energie, ktorú systém následne ukladá do batérie s kapacitou 1,83 kWh.

Slušná dynamika a nízka spotreba

Výrobca hovorí, že MG3 bude využívať špeciálnu variátorovú automatickú prevodovkou s tromi predvolenými stupňami. Vďaka nej auto zrýchli na stovku za 8 sekúnd a kombinovaná spotreba by sa mala pohybovať na úrovni 4,4 litra.

Ďalším tromfom v rukáve nového hatchbacku by mohla byť bohatá výbava. V interiéri nebude chýbať dvojica obrazoviek, pričom stredová má uhlopriečku až 10,25 palca. Značka MG na Slovensku ponúka na svoje modely záruku až 7 rokov, čo môže byť pre mnohých ďalší silný argument. Či bude MG3 u nás skutočný trhák uvidíme, keď výrobca prezradí slovenské ceny.