Volkswagen ID.4 je autom roka! Pozrite si výhercov World Car Awards

1936

Ocenenie Svetové auto roka poputovalo do Wolfsburgu. Prinášame vám prehľad výhercov jenotlivých kategórií.

Presne 93 motoristických novinárov z dokopy 28 krajín. Taká veľká je porota, ktorá udeľuje ocenenie Svetové auto roka. Minulý rok ocenenie získala Kia Telluride. V roku 2021 poputuje hlavná cena do Európy. Elektrický Volkswagen ID.4 získal pre svoju značku titul po 8 rokoch. Viac o ňom si môžete prečítať TU. Kto dominoval ostatným kategóriám?

Luxusné auto: S Class

Nie je prekvapením, že v tejto kategórii získal ocenenie Mercedes Benz Triedy S. Jeho uvedenie bolo jednou z najočakávanejších udalostí minulého roka. Luxusný koráb s luxusnou cenovkou stojí toľko, čo 7 mobilných telefónov Róberta Fica.

Zdroj: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Výkonné auto: Porsche 911 Turbo

Automobilka zo Stuttgartu vyhrala len teste. Model 911 Turbo vybrala porota spomedzi trojice finalistov. Konkurenciou v úzkom výbere boli Audi RS Q8 a Toyota GR Yaris.

Mestské auto: Honda e

Dizajnová Honda e nie je len o výzore. Vedeli ste, že na jej palube môžete hrať napríklad aj PlayStation? Celkovo ide o výnimočný kúsok auta, ktorý možno predbehol svoju dobu. Tento elektrický kúsok vybrala porota z finálovej trojice Honda e, Honda Jazz a Toyota Yaris.

Zdroj: Redakcia
Zdroj: Redakcia

Najlepší dizajn: Land Rover Defender

Na Land Rover Defender sme hrdí aj preto, lebo ho vyrábajú naše šikovné ručičky. Dizajn, samozrejme, zo Slovenska nepochádza. Nástupca legendárneho Defendera prišiel po rokoch odmlky a poriadne pomútil vodu. Nie je to fešáčik na prvú, skôr ostrieľaný drsniak. Porota si ho vybrala z trojice Defender, Honda e a Mazda MX-30. Ide o šiestu cenu za dizajn pre koncern Jaguar Land Rover.

Zdroj: Redakcia
Zdroj: Redakcia