Porsche Taycan Turbo S vyzýva na súboj 911 Turbo S. Vyhrá benzín, alebo elektrina?

1494

Keď pred vami stojí akékoľvek Porsche, viete, že by ste mali spozornieť. Lenže keď pred vami stojí Porsche s prívlastkom Turbo S, mali by ste automaticky vedieť, že sa nachádzate vedľa toho najlepšieho, čo kedy zo Zuffenhausenu vyšlo.

Našťastie, náš obľúbený Mat Watson z portálu CarWow sa nebojí stáť ani pred dvomi podobnými potvorami. A že obe akoby vypadli Luciferovi z oka.

Prvý pokus vyzeral veľmi jednoznačne…
Zdroj: YouTube

Na strane spaľovákov totiž stojí najnovšie Porsche 911 Turbo S generácie 992, ktoré – ako už tradične – poskytuje masívny výkon z prepĺňaného plochého šesťvalca s objemom 3,8 litra. Ak by ste radi vedeli, ako veľmi masívny je tento výkon, je to nezanedbateľných 650 koníkov s 800 newtonmetrami. 911-ka pritom váži “len” 1650 kilogramov, čo je pri pohone na elektrinu ekvivalent, povedzme, Hondy e.

…no druhý už menej.
Zdroj: YouTube

Ak by ste chceli elektrické Porsche, musíte si za svoje prachy kúpiť oveľa viac materiálu. Konkrétne až 2,3 tony, pretože zhruba toľko váži Porsche Taycan Turbo S. Zároveň však poskytuje asfalt trhajúci krútiaci moment 1050 newtonmetrov a hlavne výkon až 761 koní. Tak čo, stávky máte uzatvorené? Nech sa páči, presvedčte sa o víťazovi sami!

NEPREHLIADNITE:

Mrkni naše nové video: