Mercedes-Benz Triedy S má slovenské ceny. Stojí iba toľko, čo 7 Ficových mobilov

3078
Zdroj: Daimler

Generačná zmena v najpredávanejšom luxusnom sedane na svete prináša nový Mercedes-Benz Triedy S na náš trh. Odteraz si ho môžete objednať. Dodávky zákazníkom v Európe štartujú v decembri.

Triedu S možno zažiť takmer so všetkými zmyslami – zrakom, hmatom, sluchom a čuchom – a zároveň ponúka množstvo noviniek, napríklad pokiaľ ide o podporu vodiča, ochranu a interakciu.

Zdroj: Daimler
Zdroj: Daimler

Balík asistenčných jazdných systémov a systém infotainmentu MBUX s hlasovým asistentom „Hey Mercedes“ prinášajú mnoho nových funkcií a sú sériové súčasťou vozidla. Optickým vrcholom v interiéri je veľký centrálny displej, ktorý je na Slovensku štandardne vybavený technológiou OLED.

Čo neprehliadnuť?

Nový 3D displej vodiča vďaka technológii sledovania očí po prvýkrát umožňuje vnímanie priestorovej scény s efektom skutočnej hĺbky prostredníctvom stlačenia tlačidla. 3D displej vodiča je dostupný v spojení s pôsobivým, veľkým projekčným displejom s rozšírenou realitou MBUX v celkovej cene 3 588,00 eur s DPH.

Zdroj: Daimler
Zdroj: Daimler

Pomocou kamier v stropnej ovládacej jednotke a algoritmov, ktoré sú schopné učiť sa, rozpozná interiérový asistent MBUX za príplatok 648,00 eur s DPH množstvo rôznych pokynov ovládania. Čelný airbag vzadu dostupný pre Triedu S s dlhým rázvorom za príplatok 600,00 eur  môže významne znížiť zaťaženie hlavy a šije pripútaných cestujúcich sediacich na krajných zadných sedadlách pri silných čelných nárazoch. Vďaka riadeniu zadnej nápravy v cene 1 560,00 eur je Trieda S pocitovo v meste taká obratná ako kompaktné vozidlo.

4 modely, ďalšie na ceste

Revolučná technológia svetlometov DIGITAL LIGHT v cene 2 268,00 eur umožňuje úplne nové funkcie. Každý svetlomet obsahuje svetelný modul s troma extrémne výkonnými svetelnými diódami, ktorých svetlo sa láme a smeruje pomocou 1,3 milióna mikro zrkadiel. Rozlíšenie na jedno vozidlo je teda 2,6 milióna pixelov. Nová Trieda S je k začiatku predaja dostupná ako model S 500 4MATIC, S 350 d, S 350 d 4MATIC a S 400 d 4MATIC. Okrem prevedenia so štandardnou dĺžkou rázvoru je k dispozícii aj dlhým rázvorom. Model S 450 4MATIC bude dostupný onedlho. Cena začína od 104 400 eur s DPH.

V redakcii sme sa nad touto cenou celkom pozastavili, keďže predošlá generácia magickú hranicu 100 000 eur v základnej výbave neprekračovala. Takáto suma investovaná do auta je bežná len pre horné percentá populácie. No, keď minule Róbert Fico počas rozhovoru pre Slovenský rozhlas vyložil na stôl telefón značky Vertu v hodnote okolo 15 000 eur, hneď nám základná cena vyznela pomerne prívetivo. Tak, čo by ste si vybrali vy? Vkusný Mercedes Triedy S alebo sedem nevkusných telefónov Vertu?

Mrkni naše nové video: