Podvod? 5 dôkazov, že žiadne fotky novej Octavie neunikli

3482
Zdroj: www.auto.cz

(Nielen) slovenské a české internety dnes zaplavili zaručené a určite pravdivé fotografie novej Octavie 4. generácie, ktoré vraj unikli z konfigurátora, aby sa následne objavili na jednom z bujných škodováckych fór.

No dobre, veď to sa stáva aj v lepších rodinách – a nebolo by to ani prvý raz, ani naposledy. Úniky fotografií áut, ktoré ešte svet nemal vidieť, sú prakticky na dennom poriadku. Na dnešných fotografiách Octavie vám však odporúčame aplikovať isté zádržné pravidlo, ktoré nám už kedysi rázne vysvetlila Norika:

Nora AUTOGRÁTIS

Poďme si teda trocha zapochybovať a pozrime sa na novú Octaviu zblízka prostredníctvom fotografií maskovaného prototypu. Netvrdíme, že naše názory sú objektívne a sväté – ale vŕta nám to hlavou a museli sme sa s vami podeliť.

1. Pán grafik, ten C-stĺpik vám príliš nevyšiel

Ako jedna z prvých vecí nám udrel do očí rozdielny tvar C-stĺpika. Na špionážnych fotografiách je celkom zreteľne vidieť miesto jeho lomu, pričom v “konfigurátorovej” verzii je to skôr súvislý oblúk bez prerušenia. Ďalšou vecou je rozmer C-stĺpika na šírku v bode ostrého lomu rámu okna.

Zdroj: www.auto.cz
Zdroj: www.auto.cz

2. Kam zmizla medzera medzi A-stĺpikom a blatníkom?

Táto malá medzierka je len malou chybičkou krásy na inak celkom podarenom renderi. Maskovanie sa na A-stĺpikoch určite nevyskytuje, preto môžeme s istotou povedať, že toto jednoducho nesedí.

octavia 4
Zdroj: www.auto.cz
Zdroj: www.auto.cz

3. Profil auta sa nám tiež kúsok nezdá

Nezdá sa vám údajná konfigurátorova podobizeň trocha príliš široká a nízka pri porovnaní s testovacím vozidlom?

Zdroj: www.auto.cz
Zdroj: www.auto.cz

4. A čo štrbina medzi blatníkom a predným nárazníkom?

Na uniknutých fotografiách z konfigurátora je špára medzi blatníkom a nárazníkom pod podozrivo väčším uhlom, ako pri špionážnych fotografiách.

Zdroj: www.auto.cz
Zdroj: www.auto.cz

5. Screenshot ako dôkaz

Hľadali sme, kde sa dalo, ale nenašli sme ani jednu snímku (screenshot) konfigurátora, z ktorého bola zistená údajná podobizeň novej Octavie. Predstavte si, že sedíte pri počítači alebo tablete. Zbadáte anomáliu v podobe úniku kľúčovej novinky automobilového výrobcu na jeho webe pár dní pred premiérou. Ono, aby ste vedeli, ten moment svetovej premiéry stojí Škodovku nemalé peniaze. Fakt by boli takí amatéri?

Zdroj: www.skoda-auto.cz
Zdroj: www.skoda-auto.cz

Kde je snímka obrazovky (screenshot) celého konfigurátora, z ktorého sú obrázky novej Octavie? Celok – ako vidíte – by pridal na dôveryhodnosti. Čo vy na to?


NEPREHLIADNITE:

Mrkni naše nové video: