Škoda Epiq: Dizajnová štúdia približuje nový elektrický crossover

762

Škoda odtajnila názov svojho nového elektrického crossoveru, a to prostredníctvom dizajnovej štúdie, ktorá ponúka prvý pohľad na budúci sériový model. Cena Škody Epiq, ktorej predstavenie je naplánované na rok 2025, sa bude pohybovať okolo 25 000 eur.

Dizajnová štúdia ukazuje kľúčové prvky a vlastnosti pripravovanej novinky. Mestský crossover Škoda Epiq s dĺžkou 4,1 metra ponúkne dostatok priestoru pre päť osôb a batožinový priestor s objemom až 490 litrov. Tak v exteriéri, ako aj v interiéri, sa uplatňuje nový dizajnový jazyk Modern Solid. Elektromobil by mal na jedno nabitie prejsť viac ako 400 kilometrov.

Nový dizajnový jazyk Modern Solid 

Dizajnová štúdia modelu Škoda Epiq má výrazne tvarovanú kapotu s nápisom Škoda. Lesklá čierna maska Tech-Deck Face predstavuje nové poňatie prednej časti vozidla
a zároveň ukrýva zariadenia, ako je radar či predná kamera. Po stranách masky sa nachádzajú LED moduly v tvare písmena T s dvojitou funkciou denného svietenia a smerových svetiel.

 

Predné svetlomety sú umiestnené v o niečo nižšej polohe a disponujú technológiou LED Matrix. Bočný pohľad na vozidlo charakterizuje výrazná línia, ktorá zdôrazňuje mohutné boky vozidla a vizuálne oddeľuje presklené horné partie od zvyšku karosérie. Nízka, mierne sa zvažujúca línia strechy prechádza do strešného spojlera, čím sa dosahuje optimálna aerodynamika.

Minimalistický interiér 

Škoda Epiq bude mať minimalistický interiér v koncepte Modern Solid, ktorý sa bude zameriavať na odolné materiály. Ponúkne otvorenú odkladaciu schránku s bezdrôtovým nabíjaním mobilných telefónov. Na dvojramennom volante sa objavuje nový nápis Škoda, prítomné sú aj fyzické tlačidlá a haptické otočné ovládače.Škoda Epiq podporuje obojsmerné nabíjanie, vďaka čomu sa z vozidla stáva pojazdné elektrické úložisko.

Škoda Epiq sa môže stať míľnikom v histórii značky Škoda nielen vďaka atraktívnej cene. Auto chce inteligentnými funkciami a všestrannosťou naplniť potreby zákazníkov orientujúcich sa tak na rodinu, ako aj na životný štýl. Tento malý mestský crossover sa bude vyrábať v španielskej Pamplone ako spoločný projekt vývoja a výroby značiek Škoda, Cupra a Volkswagen.