DACIA SPRING zmenil sa na nepoznanie, toto sú slovenské ceny!

597

Model Spring uvedený na trh v roku 2021, sa od svojho uvedenia na európsky trh predalo viac ako 140 000 kusov.

Rok 2023 bol rekordný, keď sa celosvetovo predalo 61 803 kusov, čo predstavuje nárast o 26,4 % v porovnaní s rokom 2022. Nový Spring využíva nový dizajnový jazyk značky Dacia, ktorý sa objavuje na najnovšej generácii modelu Duster. 

Systém Media Control, ktorý je štandardom vo výbavách Essential a Expression, je vybavený ovládaním z volantu, digitálnym prístrojovím panelom a pripojením Bluetooth. 

Systém Media Nav Live, ktorý je štandardne k dispozícii vo výbave Extreme a na želanie vo výbave Expression. Je vybavený 10-palcovým dotykovým displejom, navigačný systém s 8 rokmi navigácie, dopravnými podmienkami v reálnom čase a aktuálnymi mapami Európy. bezdrôtové Apple CarPlay a Android Auto. Systém. Je vybavený aj dvoma portami USB-C. 

Nový Spring pridáva nové jazdné asistenty

ktoré spĺňajú najnovšie európske bezpečnostné normy: automatické núdzové brzdenie (mestské/prímestské s detekciou vozidiel, chodcov, cyklistov a motocyklov), rozpoznávanie dopravných značiek s upozornením na rýchlosť a mnohé ďalšie.  

Elektromotor 65 ako štandard vo výbave expression

Tento motor s výkonom 65 k/48 kW ponúka dynamické zrýchlenie s časom 0-100 km/h pod 14 sekúnd. Ešte cenovo dostupnejší a dokonale vhodný na mestské použitie je nový model Spring, vybavený motorom s výkonom 45 k, ktorý je k dispozícii vo výbavových stupňoch Essential a Expression (0-100 km/h za menej ako 20 sekúnd).