Škodu Vision Gran Turismo teraz môžete riadiť aj vy!

359

Originálnu štúdiu Škoda Vision Gran Turismo nájdete v hre Gran Turismo 7 pre konzoly PlayStation, čím sa rozširuje pôsobenie značky Škoda vo svete virtuálnych pretekov. Plne elektrický automobil s pohonom všetkých kolies, inšpirovaný modelom Škoda 1100 OHC Spider z roku 1957, je vybavený štyrmi elektromotormi s celkovým výkonom 800 kW.

Značka Škoda teda prvýkrát vstupuje do populárneho pretekárskeho simulátora. Virtuálna štúdia vyvinutá exkluzívne platformu PlayStation, je vozidlom pre hernú kategóriu automobilov Vision. Automobilka vraj týmto krokom reaguje na žiadosti hráčskej komunity o vstup značky Škoda do populárneho pretekárskeho simulátora.

Inšpirácia históriou 

Škoda Vision Gran Turismo čerpá inšpiráciu zo skutočného modelu Škoda 1100 OHC Spider z roku 1957, ktorý bol vyvinutý pre preteky 24 hodín Le Mans. Okrem toho nesie prvky nového dizajnového jazyka Modern Solid, ktorý sa objaví na pripravovaných elektrických modeloch Škoda. Patria k nim predné svetlomety v tvare písmena T a matná farba karosérie v odtieni zelená Explorer.

Hráči si pre svoje vozidlo Škoda Vision Gran Turismo môžu vybrať z dvoch rôznych farebných prevedení. Prvé evokuje slávny model Škoda 130 RS, ktorý sa preslávil dvojnásobným víťazstvom vo svojej triede na Rallye Monte Carlo 1977. Druhý má matnú farbu v odtieni zelená Explorer symbolizujúcu štúdiu Škoda Vision 7S, ktorá predstavila nový dizajnový jazyk Škoda Modern Solid.

V spolupráci s profesionálmi 

Vo vozidle Škoda Vision Gran Turismo sedí vodič uprostred minimalistického kokpitu ako v otvorenom formulovom monoposte. Nastaviteľné športové škrupinové sedadlo je ergonomicky tvarované tak, aby obopínalo telo vodiča. Futuristický karbónový volant bol navrhnutý v spolupráci so skúsenými hráčmi, ktorí v hre Gran Turismo súťažia už mnoho rokov. Celá koncepcia používateľského rozhrania a ovládanie s tromi individuálne prispôsobiteľnými tlačidlami vychádza z profesionálnych herných volantov.

Vozidlo navrhnuté s ohľadom na efektívnosť a vynikajúcu jazdnú dynamiku váži len 1 300 kg a kombinuje dĺžku približne 4,41 m so šírkou takmer 1,95 m a výškou len 94,9 cm. Pôsobivý pohon zabezpečujú elektromotory napájané lítium-iónovou batériou s kapacitou 87 kWh. Pohon všetkých kolies aktívne optimalizuje rozdelenie krútiaceho momentu medzi obe nápravy pre lepšie správanie v zákrutách, čím zabezpečuje citlivú odozvu pri jazde.