MINI Aceman: Crossover s MAXI vnútorným priestorom

434

MINI Aceman kombinuje kompaktné vonkajšie rozmery s čo najväčším priestorom pre cestujúcich a s plne elektrickým pohonom. Zhmotňuje tak myšlienku maximálneho využitia priestoru na minimálnom pôdoryse v kombinácii s moderným konceptom pohonu. Novinka poskytuje priestor pre päť cestujúcich na dĺžke vozidla len o niečo viac ako štyri metre. 

Celá nová rodina vozidiel automobilky MINI sa vyznačuje jasným, redukovaným dizajnom, ktorý dáva modelom moderný vzhľad. Športový crossover so svojou výraznou prednou časťou, s dĺžkou 4,07 metra, šírkou 1,75 metra a výškou 1,50 metra sa veľkostne nachádza medzi modelmi MINI Cooper a MINI Countryman.

Len to podstatné 

Rovný prechod medzi karosériou vozidla a sklenenými plochami optimalizuje aerodynamické vlastnosti vozidla v súlade s myšlienkou redukcie len na to podstatné. Ploché integrované kľučky dverí zdôrazňujú progresívny vzhľad, zatiaľ čo diagonálne obrysy karosérie pod A-stĺpikmi odzrkadľujú záhyby zvarov klasických modelov Mini v prednej časti bočných panelov.

Jemný, zaoblený dizajnový štýl interiéru sa odráža v zakrivených plochách palubnej dosky. Jej povrch pokrýva pletený materiál, pričom spodná farba presvitá cez hornú. To dáva interiéru domácky charakter so zvýraznenými farebnými kontrastmi. Kvalitné vybavenie kokpitu dopĺňajú pohodlné sedadlá, voliteľne s textilným povrchom, alebo vyrobené z perforovanej ekologickej kože.

Dojazd viac ako 400 km

Dostatočne veľká zadná časť vozidla ponúka priestor pre troch pasažierov. Vďaka sklopnému operadlu zadných sedadiel delenému v pomere 60:40 možno batožinový priestor podľa potreby zväčšiť z 300 litrov až na 1 005 litrov.

MINI Aceman je k dispozícii výhradne s plne elektrickým pohonom. Pri uvedení na trh bude novinka dostupná vo verziách Aceman E s dojazdom 294 – 310 km a Aceman SE s dojazdom 382 – 407 km. 

Elektromotor vo verzii Aceman E má výkon 135 kW (184 k) a generuje krútiaci moment 290 Nm. Vďaka tomu vozidlo zrýchli z nuly na 100 km/h za 7,9 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 160 km/h. S výkonom 160 kW (218 k) generuje model Aceman SE krútiaci moment 330 Nm, vďaka čomu vozidlo zrýchli z 0 na 100 km/h za 7,1 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť 170 km/h.