Škoda Octavia First Edition: Kupujte, kým sú!

609

Krátko po predstavení modernizovanej verzie uvádza Škoda limitovanú edíciu obľúbeného modelu. Pre Slovensko je určený iba obmedzený počet vozidiel a po ich vypredaní sa ponuka obmedzí na štandardný predajný program. Škoda Octavia si zachováva priaznivú cenu, pričom ponúka viac výbavy a technológií, ako jej predchodca.

 

 

Dlhodobo najpredávanejší model na domácom trhu má inovovaný vzhľad s novým predným aj zadným nárazníkom a prepracovanou maskou chladiča. Novinkou sú predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie, LED zadné svetlá s animovanými ukazovateľmi smeru a niekoľko dizajnov kolies z ľahkej zliatiny.

 

Asistenčné systémy zvýšili aktívnu aj pasívnu bezpečnosť, veď napríklad nový asistent rozpoznania únavy a pozornosti vodiča využíva širokú škálu informácií a parametrov na vyhodnotenie reakcií vodiča. Škoda Octavia tak patrí k najbezpečnejším vozidlám vo svojej triede. 

Bohatá výbava sa dobrú cenu 

Ako prvá vstupuje na slovenský trh limitovaná edícia s bohatou výbavou a dvojicou motorov. First Edition zahŕňa: 17-palcové kolesá, interiér s látkovým poťahom, 8 airbagov, asistent udržiavania v jazdnom pruhu, asistent rozjazdu do kopca, Front Assist, LED predné svetlomety a Full LED zadné svetlomety, 10“ infotainment s ôsmimi reproduktormi, parkovacie senzory vpredu a vzadu s parkovacou kamerou, vyhrievané predné sedadlá, dvojzónovú automatickú klimatizáciu, tempomat a množstvo ďalšej výbavy.

Verzia First Edition sa predáva za cenu od 25 990 eur, resp. 27 240 eur za variant Combi, v kombinácii s motorizáciou 1,5 TSI 85 kW (110 k) a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. K dispozícii bude možnosť zvoliť si 7-stupňovú automatickú prevodovku či silnejší variant z rovnakej motorizácie – 110 kW / 150 k. V rámci edície First Edition je tiež možnosť vybaviť Octaviu motorizáciou 2,0 TDI s výkonom 85 kW / 110 k alebo 110 kW / 150 k.