Mitsubishi neodchádza! Uvedie európske modely vyrobené v Renaulte

1790
Zdroj: Renault / Mitsubishi

Správy o odchode Mitsubishi zo starého kontinentu sa napokon nenaplnili. Automobilka predstaví modely špeciálne pre Európu.

Fuh, to nám odľahlo. Mitsubishi už niekoľko mesiacov napína fanúšikov motorizmu ako gumu na trenkách. V súvislosti so sprísňujúcimi sa normami ohlásil koniec v Európe a dopredaj aktuálnych modelov. Neskôr prišli správy o tom, že by predsa len ostali, ale ďalšie detaily zatĺkali. Dnes je už rozhodnuté. Mitsubishi ako značka ostáva. Pod kapotou však bude Renault.

Zdroj: Renault Media
Zdroj: Renault Media

Už existujúce technológie

Vývoj nových automobilov pre Európu je z hľadiska značky s tromi diamantmi zastavený. Pod jej znak sa však skryjú technológie značky s jedným diamantom. Platí tvrdenie, že čím viac diamantov, tým viac Adidas?

Modely, ktoré japonské Mitsubishi na európskom trhu predstaví, vraj budú vychádzať z tých najúspešnejších Renaultov v ponuke. V teoretickej rovine teda hovoríme o kompaktnom hatchbacku na základe piatej generácie Clia a druhým autom by mohol byť model zostavený na základoch Capturu.

Zdroj: Redakcia
Zdroj: Redakcia

Nebude to úplný Renault

Ak máte strach, že automobilky iba vymenia logá, nemusíte mať stres. I keď bude Mitsubishi po novom smrdieť camembertom a cigaretami, zachová si svoje charakteristické znaky. Aspoň v rámci dizajnu. Zatiaľ je však ťažké byť konkrétnym. Prvé modely zostavené v rámci spolupráce majú prísť až v roku 2023, takže zmeniť sa ešte môže čokoľvek.

Mrkni naše nové video: