Autosalón Ženeva 2019 | Volkswagen, Audi, SEAT, Cupra

117

Zaujímavé novinky priviezol do Ženevy aj nemecký koncern Volkswagen. Prinášame krátky videoprehľad toho najdôležitejšieho.

V Ženeve mal výstavnú premiéru modernizovaný Passat, no nechýbalo ani najmenšie SUV z ponuky automobilky Volkswagen – model T-Cross. Návštevníci autosalónu môžu obdivovať aj najsilnejšiu verziu Golfa GTI, ktorá nesie prívlastok TCR. Áno, tušíte správne, špeciálna edícia odkazuje na šampionát cestovných vozidiel TCR, kde súťaží aj Golf GTI. Záplava noviniek od Volkswagenu pokračuje ostrým T-Rocom R a Touaregom V8 TDI. Nechýba ani výrazne prepracovaný Multivan 6.1.

Španieli priniesli do Ženevy koncept nádherného SUV Cupra Formentor. Hybridný automobil vyzeral veľmi „sériovo“, no do predaja sa bohužiaľ dostane najskôr na budúci rok. Podobne „dokončene“ vyzeral aj koncept elektrického MPV SEAT el-Born.

Audi prichádza so záplavou plug-in hybridných modelov, no hlavnými hviezdami boli 2 koncepty. Prvým z nich je štúdia Q4 e-tron, ktorý zdieľa platformu MEB s konceptmi Vision iV od Škody a el-Born od SEAT-u. Druhý koncept e-tron GT patril celkovo medzi najkrajšie štúdie ženevského autosalónu.