Za zlú recenziu opletačky so súdom. Táto ázijská automobilka sa nebabre

224
Zdroj: Wheelsage

O automobilke VinFast ešte budeme počuť. Plánuje vstúpiť aj na európsky trh. Dúfame, že bude rešpektovať aspoň slobodu názoru.

O takomto prípade sme ešte nepočuli. Za zlú recenziu ho automobilka nahlásila úradom. Vietnamský youtuber Tran Van Hoang si kúpil automobil VinFast Lux A2.0, ktorý sa na svojom kanáli rozhodol zrecenzovať. Zopár vecí mu aj vytkol. Vietnamská automobilka sa rozhodla konať po svojom, udaním za poškodzovanie dobrého mena značky a zverejňovanie nepravdivého obsahu.

Zdroj: Wheelsage
Zdroj: Wheelsage

Video na internete už nenájdete. Youtuber ho z internetu stiahol. Automobilka však hovorí, že dôkazy si uložila a situáciu riešia príslušné orgány, ktoré už vytýčili aj termín pojednávania. Podľa portálu Autoblog youtuber vo videu nerobil nič zlé, iba spomenul zopár nedostatkov. Dokonca vraj povedal, že je hrdý, že môže vlastniť toto auto. Po akcii od Vinfastu už pravdepodobne nie je.

Zdroj: Wheelsage
Zdroj: Wheelsage

Na celom prípade je zarážajúce to, že automobilka sa netají, že rovnako bude postupovať v každej krajine sveta, kde svoje autá predáva. Onedlho vstúpi na americký trh, po ňom sa dostane aj do Európy. A my sme si mysleli, že autožurnalistika je relatívne pokojné a bezproblémové povolanie…