Bacha! Honda (ne)tvrdí, že o rok príde do Európy aj tento atraktívny model

1219
Zdroj: Honda

Dnes to dáme trocha netradične. Honda nám totiž poslala výnimočne stručnú tlačovú správu o tom, že sa v roku 2023 objaví v Európe úplne nový model s názvom ZR-V, že to bude hybridné SUV a že sme také niečo ešte nevideli. A ako to tak býva, keďže sme také niečo ešte nevideli, nepriložila ani fotku. Citujem:

“Honda potvrdila, že jej nedávno ohlásené nové SUV segmentu C s názvom „ZR-V“ sa bude predávať aj v Európe. Úplne nový model, ktorý sa má začať predávať na európskych trhoch v roku 2023, sa zaradí medzi modelové rady Hondy HR-V a CR-V. Model ZR-V bude poháňať veľmi efektívna, plne hybridná hnacia sústava e:HEV, ktorá pre zákazníkov rozšíri ponuku elektrifikovaných vozidiel Honda.”

Á, hopla. Takže ono to už existuje!
Zdroj: Honda

Pokračujeme druhým (a tiež posledným) odsekom tejto obsažnej tlačovky: “Predstavením tohto modelu sa začína ďalšia etapa európskej stratégie elektrifikácie spoločnosti Honda. S ďalšími elektrifikovanými modelmi SUV, ktoré budú nasledovať, predstavuje ZR-V dôležitý vývoj v rade Honda, pričom značka sa ešte viac sústreďuje na tento rýchlo rastúci segment.”

ZR-V bolo nedávno uvedené v Číne, v USA nesie meno HR-V.
Zdroj: Honda

Paráda. To sme sa toho ale dozvedeli, že? Keďže sme však Autográtis – a ako správne médium 21. storočia, dokážeme si poprepájať voľne dostupné nitky – vieme k týmto dvom odsekom aj čo-to doplniť. Napríklad, že model ZR-V nie je žiadnou novinkou v modelovej palete Hondy, len sa musíme popozerať na východ a západ od hraníc Európy. Na čínskom trhu bol model ZR-V predstavený len nedávno; v USA je zasa tento model vďaka konfekčným veľkostným rozdielom v líniách automobilov nazvaný ako HR-V (i keď je väčší, ako naše HR-V – to sa do USA nedostalo vôbec).

Podoba európskej verzie modelu, samozrejme, nie je ešte istá – veľa modelov prechádza úpravou práve pre náš, údajne náročný, trh. Na druhej strane, veľa modelov týmito úpravami neprechádza, preto sme zvedaví, čo sa do našich showroomov v roku 2023 nakoniec dostane. Tak či onak, nevyzerá to vôbec zle!

Mrkni naše nové video: