VIDEO: Čo by ste urobili, keby na vás niekto strieľal v 225 km/h? Zákrok policajta vyráža dych

11918

Ak sa udeje naháňačka v našich končinách, väčšinou ide o škandál, ktorého relatívne pokojným priebehom sa Policajný zbor SR veľmi rád pochváli na svojom facebookovom profile. Niektoré naháňačky však nie sú také jednoduché na spracovanie – napríklad táto, v ktorej predviedol strážnik Brack Miller frajerský výkon.

Video pozostáva z troch uhlov kamier na jeho služobnom Dodge Charger. Drám sa začína okolo 24. sekundy, keď Millerovo auto schytáva prvý výstrel. Asi o 50 sekúnd sa objaví ďalší výstrel, po ktorom nasleduje neúspešný pokus o PIT (pursuit intervention technique = technika ukončenia naháňačky) manéver, ktorý Miller nazval ako „škaredý“ veľmi decentným tónom vzhľadom na to, že sa naňho strieľa v rýchlostiach dosahujúcich asi 200 km/h, pričom takmer nezvládol kontru na spevnenom povrchu diaľnice. Takmer máte dojem, že ten človek sa usmieva.

Ďalšie zo sekcie “Prípad pre Kobru 11”:

VIDEO: Škoda Octavia na diaľnici vyškolila Lamborghini. Toto ste ešte nevideli!

Nasledujú ďalšie výstrely a druhý pokus o PIT, ale je to až Millerov tretí pokus, ktorý pošle  čierny Jeep Grand Wagoneer mimo diaľnice. Jeho tón znie opäť až šaolinsky pokojne, zatiaľ čo hovorí dispečingu, že práve vytlačil vozidlo mimo diaľnice. Video končí tým, že Miller zastaví a zisťuje škody na svojom aute – dve diery na čelnom skle, nie neďaleko hlavy vodiča.