Nový Ford Bronco príde aj k nám! Vieme, kedy

1533
Zdroj: Ford

Legendárny terénny Ford Bronco budú predávať aj v Európe! Príde budúci rok a pôjde a dostať sa k nemu nebude jednoduché.

Ford Bronco je americkým modelom Fordu s terénnymi vlastnosťami, ktoré ho za veľkou mlákou urobili etalónom. Automobilka dnes oznámila, že nakoniec spustí oficiálny predaj aj v Európskej únii. Spojené kráľovstvo tak má smolu, aj pre pravostranné riadenie. Ale ani u nás sa zákazníci nemôžu tešiť príliš. Ponuka na starom kontinente bude kapacitne veľmi obmedzená.

Zdroj: Ford
Zdroj: Ford

Celých 25 rokov po ukončení výroby tohto slávneho modelu ho automobilka v roku 2021 oživila a postavila šiestu generáciu modelu Bronco. Pri predstavení nikto ani len nedúfal, že by tento terénny obor prišiel aj na Slovensko. Dnes už je aj táto skutočnosť na dosah.

Zdroj: Ford
Zdroj: Ford

Bronco ponúkne systém G.O.A.T. (áno, po slovensky KOZA, hehe) až so siedmimi terénnymi režimami, vektoruje krútiaci moment, ponúka jazdu s použitím jedného pedálu a nechýba ani luxus moderných SUV.

Zdroj: Ford
Zdroj: Ford

Vzhľadom na limitovanosť ponuky, ktorú automobilka ohlásila, je nepravdepodobné, že by Američania vvyvíjali nové ekologickejšie motorizácie pre Európu. Zákazníci si tak emisné pokuty pravdepodobne zaplatia v cene vozidla. Na druhej strane, pri kúpe Bronca asi nebudete počítať centy.

Zdroj: Ford
Zdroj: Ford

V USA Bronco ponúkajú benzínové motorizácie s 2,3-litrovým EcoBoostom s výkonom 270 koní, 2,7-litrovým vidlicovým šesťvalcom s výkonom 310 koní a pod kapotou Bronco Raptor buble 3-litrový EcoBoost s dvomi turbami a výkonom až 418 koní.

Toto nie je koncept! Nový Ford Bronco je skvelý a potrebujeme ho aj v Európe

Mrkni naše nové video: