Americká armáda bude jazdiť na elektromobiloch. Vyvinul ich Nemec

977
Zdroj: Canoo

Najsilnejšia armáda sveta obmedzuje svoju závislosť na rope. Elektromobily, ktoré dostane, vyvinul bývalý zamestnanec BMW.

Ľahké taktické vozidlá (LTV) slúžia predovšetkým na prepravu osôb a materiálu v menších množstvách. Pokiaľ ide o armádu USA, mimochodom najsilnejšiu armádu na svete, tá namiesto konvenčného pohonu presedlá na elektrinu. Taktické elektrostroje bude dodávať startup Canoo so sídlom v Arkansase. Aj Európa však prispela svojim dielom. O vývoj vozidla sa zaslúžil Ulrich Kranz, bývalý inžinier v BMW.

Taktické armádne vozidlá budú konštrukčne veľmi podobné osobným autám. Postavia ich na takzvanej skateboardovej platforme, kde všetky dôležité pohybové súčasti spolu s batériami tvoria akoby jednu rovinu. Na ňu je potom možné postaviť takmer akúkoľvek karosériu od sedanu cez pikap až po van.

LTV od Canoo budú disponovať pohonom 4×4, obrovskými 32-palcovými kolesami určenými vyslovene do terénu a tlmičmi s extra vysokým zdvihom. Pohon s označením Kanu by mal poskytovať výkon 600 koní. Z hľadiska vojenskej techniky bude auto vybavené špeciálnym štítom, vďaka ktorému auto nebude možné zamerať v prípade útoku. Samozrejmosťou bude aj nasadenie karbón-kevlaru, vďaka ktorému bude auto odolnejšie. O špeciánom pancierovaní však nie sú dostupné informácie.