V Česku je na predaj vládna Tatra 700. Kúpiť si ju môžete za bitcoiny, cena vyráža dych

9529
Zdroj: Bazos.cz

Tatra 700 je nás miláčik a nie je to náhoda – písali sme o nej už dva razy. Nielen vtedy, keď sa stala ultimátnym kráľom Áut z pekla, objavila sa tu dokonca ešte predtým, keď sa bledomodrý exemplár na chvíľu stal najdrahším českým autom na predaj. História sa opakuje – tento kus stojí milióny a je dokonalý.

Inzerát bol zverejnený len pred pár dňami – trinásteho júna – preto existuje šanca, že ak tento kus českej industriálnej histórie chcete, máte ešte čas zareagovať!

Zdroj: Bazos.cz
Zdroj: Bazos.cz

Stav nového vozidla

Táto Tatra je v najlepšom stave, v akom len môže byť, čiže akosť A1. Nie je to prekvapením, keďže podľa inzerátu prešla náročnou renováciou, ktorá bola celá riadne zdokumentovaná a je k dispozícii vážnym záujemcom. O relevancii inzerátu sa nemusíme baviť – vozidlo je na predaj po prvom majiteľovi, ktorým je Kancelář předsedy Senátu ČR – Petra Pitharta.

Zdroj: Bazos.cz
Zdroj: Bazos.cz

Toľko užitočné omáčky, no na čo sa to vlastne pozeráme? Kus na fotografiách patrí do prvej série tohto modelu a okrem hlbokej, tmavomodrej farby disponuje aj perfektne revitalizovaným béžovým interiérom. Na mieste je aj pôvodný volant Nardi, či plne funkčná dvojzónová klimatizácia od slovenského Molpiru. 

Zdroj: Bazos.cz
Zdroj: Bazos.cz

Obklady palubnej dosky a ostatných častí interiéru sú presne tak deväťdesiatkové, aké majú byť, novotou žiari aj motorový priestor, v ktorom tróni 3,5-litrový osemvalec do V s raritným vstrekovaním paliva GEMS a maximálnym výkonom 147 kilowattov (200 koní), ktorým sekunduje 300 newtonmetrov krútiaceho momentu.

Zdroj: Bazos.cz
Zdroj: Bazos.cz

Chcete ju? To je síce rozkošné, no musíte si na ňu v prvom rade pripraviť neskutočnú kopu peňazí, ktorá ale pravdepodobne ešte porastie. Len pre porovnanie – keď sa v roku 2019 predával bledomodrý exemplár v podobnej akosti, svojho majiteľa našiel za 159 900 €.

Dnes chce pán Pithart za túto Tatru6 miliónov českých korún, čiže 235 636 eur a pár drobných k tomu. Šialené! Aby to však prípadnému záujemcovi uľahčil, akceptuje aj platbu v kryptomenách bitcoin a ehtereum. No nekup to!