Toyota GR86 má slovenské ceny. Sú porovnateľné s GR Yarisom

7019
Zdroj: Toyota

Potvrdenie príchodu nástupcu modelu GT86 s označením GR86 na Slovensko a jeho technické údaje sme vám priniesli v obsiahlom článku z konca minulého roka. Dnes si priblížime cenovku modelu GR86 a odlišnosti jeho dvoch stupňov výbavy Dynamic a Executive.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Bystrý čitateľ vie, že Toyota GR86 prichádza na trh s jedinou motorizáciou, ktorou je 2,4-litrový atmosférický štvorvalec s výkonom 234 koní kombinovaný so šesťstupňovou manuálnou alebo šesťstupňovou automatickou prevodovkou. Ak preferujete automatickú prevodovku, priplatíte si v oboch stupňoch výbavy rovných 2400€ a hodnota akcelerácie z 0 na 100 km/h sa zmení zo 6,3 sekundy na 6,9 sekundy. Oba výbavové stupnebez príplatku dostupné v čiernej, za príplatok 600€ je v ponuke ľadová strieborná a magnetitová sivá. Za ďalších 300€ sa otvorí viac možností v podobe azúrovej alebo zafírovej modrej, pálivej červenej a saténovej bielej. Ak by ste sa chceli “rozšúpnuť” ešte viac, Toyota ponúka už len možnosť kúpy sady gumových rohoží (94€), príplatkovú 5-ročnú záruku na ochranu laku (269€), ochranu textílií (119€), ochranu diskov kolies (69€) alebo predĺženú záruku Toyota Extracare 3+2 s obmedzením počtu najazdených kilometrov na 160 000 za 599€.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Dynamic

Základná verzia prichádza s pomerne bohatou a podľa môjho názoru dostačujúcou výbavou pre tento typ auta. Už v tejto verzii Toyota ponúka napríklad 17-palcové zliatinové disky kolies, zadnú parkovaciu kameru, dvojzónovú klimatizáciu, bezkľúčový prístup a štartovanie, 8-palcovú dotykovú obrazovku multimediálneho systému s podporou Apple CarPlay, či Android Auto. Tento stupeň výbavy začína s manuálnou prevodovkou na sume 33 990€, čo je len o 790€ viac ako si Toyota pýta za model GR Yaris.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Executive

V podstate jediným prvkom, pre ktorý by sme  premýšľali nad príplatkom za vyššiu výbavu, sú adaptívne predné svetlomety. To ale nie je všetko, čo línia Executive ponúka. V porovnaní s Dynamic-om ju získate na 18-palcových zliatinových diskoch kolies, poťahy sedadiel sa zmenia z textilných na kožené so semišom. Dizajn interiéru je akcentovaný hliníkovými pedálmi a hliníkovou opierkou chodidla. Vyššia výbavová verzia vám pridá aj viacero jazdných asistentov, napríklad zadné parkovacie senzory s vyhľadávaním objektov a automatickým brzdením, sledovanie mŕtveho uhla alebo upozornenie na dopravu za vozidlom. Ďalšie sú dostupné výlučne v kombinácii s automatickou prevodovkou (predkolízny bezpečnostný systém s automatickým brzdením, automatickou detekciou chodcov a cyklistov, upozornenie na opustenie jazdného pruhu, upozornenie na manévrovanie v jazdnom pruhu, upozornenie na rozjazd vozidla v premávke vpredu, či automatické prepínanie diaľkových svetiel).

Za verziu Executive s manuálnou prevodovkou si v Toyote vypýtajú od 35 990€. 

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Novú Toyotu GR86 si môžete objednať od 22. februára 2022.

Mrkni naše nové video: