Nový Passat Variant, nový Tiguan a modernizovaný T-Cross v predaji na Slovensku

522

Na Slovensko prichádzajú tri najčerstvejšie novinky značky Volkswagen. U autorizovaných predajcov si zákazníci už môžu naživo vidieť a objednať Passat Variant novej generácie, Tiguan novej generácie a modernizovaný T-Cross.

Na tieto tri bestsellery slovenský importér, spoločnosť Porsche Slovakia, pri spustení predaja poskytuje atraktívne uvádzacie bonusy ako zľavy z cenníkovej ceny. Okrem toho sú Tiguan a T-Cross k dispozícii aj vo verzii Limited s obohateným sériovým vybavením.

Väčší, priestrannejší a predsa typický Passat

Nový Passat Variant má úplne novú karosériu, vďaka ktorej vzrástol vo všetkých smeroch. Tým karoséria dostala úplne nové proporcie a výrazne väčší priestor na nohy na zadných sedadlách (plus 5 cm). Zväčšil sa aj batožinový priestor, ktorého základný objem vzrástol o 40 litrov na 690 litrov. Maximálny objem pri sklopených zadných operadlách je až 1920  litrov.  

Od začiatku dva motory, ďalších päť postupne

Nový Passat sa dá od začiatku objednávať s dvoma motormi – jedným benzínovým a jedným naftovým. Benzínový základ predstavuje štvorvalec mild hybrid 1.5 eTSI s výkonom 110 kW (150 k) so 48-voltovou technikou. Tradične najpopulárnejším motorom v rade Passat je turbodiesel 2.0 TDI s výkonom 110 kW (150 k). 

Cenník nového Passatu Variant

Tiguan s novým dizajnom v osvedčenom veľkostnom formáte 

V rámci tretej generácie dostal Tiguan úplne novú karosériu, ktorá má takmer  rovnaké rozmery ako predchodca. Lepšie využitie obostavaného priestoru sa premietlo do základného objemu batožinového priestoru 652 litrov (plus 37 litrov). Napriek tomu má nový Tiguan úplne nový vzhľad. 

Štyri motory od začiatku, ďalšie postupne.

Od začiatku sú k dispozícii dva nové 48-voltové agregáty 1.5 eTSI s výkonmi 96 kW (130 k) a 110 kW (150 k). Rovnako sú už od začiatku predaja dostupné aj dva turbodiesle 2.0 TDI s výkonom 110 kW (150 k) a 142 kW (193 k). Všetky uvedené motory sa štandardne montujú so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG, najvýkonnejší motor TDI s pohonom všetkých kolies 4MOTION. 

Cenník nového Tiguanu

T-Cross s osvieženým dizajnom a novými farbami

Kompaktný bestseller T-Cross dostal pri modernizácii zmenené nárazníky, novú masku chladiča, nové LED svetlomety a LED zadné svetlá, ako aj nové disky z ľahkej zliatiny. Farebnú paletu doplnili tri nové farby a v interiéri modifikovaná prístrojová doska. 

Tri osvedčené benzínové motory.

Základný trojvalec 1.0 TSI má výkon 70 kW (95 k) a montuje sa s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. Silnejšia verzia, ktorá teraz dosahuje výkon 85 kW (115 k), má sériovo 6-stupňovú manuálnu prevodovku, za príplatok 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku DSG. Tá je štandardom pri benzínovom štvorvalci 1.5 TSI s výkonom 110 kW (150 k), vybavenom funkciou vypínania valcov pri čiastočnom zaťažení ACT. 

Cenník nového T-Crossu