Hyundai Bayon: Krajší dizajn a veľmi zaujímavá cena!

854

Hyundai zverejnil cenník modernizovaného crossoveru Bayon, ktorý je v ponuke s dvoma benzínovými motormi, v troch úrovniach výbavy. V základnej výbave sa môžete tešiť na 10,25-palcovú obrazovku so zabudovanou navigáciou, digitálnu prístrojovú dosku so 4,2-palcovým displejom či zadnú parkovaciu kameru.

  • Akciová cena vozidla začína na sume 16 790 €.

Základom ponuky je atmosférický štvorvalec 1,2i (58 kW / 79 k) v kombinácii s 5-
stupňovou manuálnou prevodovkou. Viac výkonu a dynamiky poskytuje prepĺňaný trojvalec 1,0 T-GDi (74 kW / 100 k) v kombinácii buď so 6-stupňovou manuálnou alebo 7-stupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou. Obe motorizácie sú spojené výlučne s pohonom prednej nápravy.

Stačí Comfort?

V štartovacej výbave Comfort je nový Bayon obutý na 15-palcových pneumatikách, za príplatok 500 € je však možné dokúpiť si Dizajn Pack so 16-palcovými kolesami. Auto má síce LED denné svietenie, no stretávacie svetlá sú v základe halogénové.

Už v základe ale dostanete výškovo a pozdĺžne nastaviteľný volant, ktorý môže byť v rámci príplatkového balíka Winter Pack (500 €) aj vyhrievaný, rovnako ako predné sedadlá. Nechýba elektrické ovládanie predných a zadných okien, diaľkové ovládanie centrálneho zamykania s alarmom a imobilizérom, manuálna klimatizácia či tempomat s obmedzovačom rýchlosti.

K základnej výbave nového Bayonu patria aj zadné parkovacie senzory a zadná parkovacia kamera, digitálna prístrojová doska s centrálnym 4,2” TFT LCD displejom a integrovaná navigácia s 10,25-palcovými farebným LCD displejom s podporou služieb Apple CarPlay, Android Auto. Mimochodom, mapové podklady navigácie máte počas prvých 10 rokov už zahrnuté v cene!

Family pre náročnejších 

U slovenských zákazníkov veľmi obľúbená výbava Family zahŕňa zliatinové disky kolies s rozmerom pneumatík 195/55 R16 a svetelnou lištou denného svietenia. Pri motorizácii 1,0 T- GDi je už vozidlo vybavené aj prednými Full LED svetlometmi so statickým LED prisvecovaním zákrut a zadnými LED svetlami.

Súčasťou je aj Winter Pack s vyhrievaním predných sedadiel a venca volantu, LED osvetlenie interiéru, zatmavené zadné okná, elektrické ovládanie okien a elektricky sklopné vonkajšie spätné zrkadlá. Vodič má k dispozícii prístrojovú dosku Supervision s 10,25″ LCD displejom, celá posádka auta zasa ocení automatickú klimatizáciu.

Vo výbave Family je možné za príplatok 500 € dokúpiť Smart Pack, ktorý obsahuje inteligentný kľúč so štartovacím tlačidlom na prístrojovej doske a bezdrôtové nabíjanie mobilného telefónu.

Na vrchole je Style 

Najvyššia výbava Style ponúka 17-palcové disky kolies a mnohé ďalšie prvky. Nechýbajú napríklad vyhrievané zadné sedadlá, k bezpečnostným prvkom pribudli predné parkovacie senzory, parkovací asistent na rovnobežné a kolmé parkovanie a asistent upozornenia na chodcov a predmety približujúce sa pri parkovaní a cúvaní.

V cene je zahrnutý aj inteligentný kľúč so štartovacím tlačidlom na prístrojovej doske a bezdrôtové nabíjanie mobilného telefónu. Len k výbave Style je možné auto dovybaviť viacerými balíčkami.

Prémiový audiosystém Bose s 8 reproduktormi a zosilňovačom za 600 € (Style Pack), rozšírené bezpečnostné systémy pri manuálnej prevodovke za 900 € (Safety Pack)
s ďalším rozšírením o adaptívny tempomat pri automatickej prevodovke za 1 200 €.