Dáma z kurtu | Rozhovor s Dominikou Cibulkovou

2114

Dominika Cibulková je bezpochyby jeden z najväčších tenisových talentov, aké Slovensko kedy malo. Jej úspechy pochádzajú z tréningov, tvrdej práce na kurte, usilovnosti, húževnatosti a samozrejme potrebná je aj kopa šťastia.

Dominika je známa svojím rýchlym a agresívnym štýlom hry. Počas kariéry vyhrala až osem turnajov kategórie WTA a dva turnaje kategórie ITF. Dosiahla štvrťfinále, alebo viac vo všetkých štyroch grandslamových turnajoch. Doteraz najväčšími úspechmi jej kariéry boli finále na Australian Open 2014 a víťazstvo na WTA Finals v Singapure 2016. Stala sa aj prvou Slovenkou, ktorá dosiahla majstrovské kolo Grandslamu.

Okrem športových úspechov je Dominika aj štýlová dáma, korá je aktívna v spoločenskom živote. Známa je jej láska k rýchlym autám, móde, šperkom. Preto ju médiá právom nazývajú módnou ikonou, ktorá sa vie pohybovať v luxusnom životnom štýle ako ryba vo vode.

Spomínate si na svoje prvé stretnutie s volantom?

Áno, mala som sedemnásť rokov. Môj prvý frajer ma zobral na parkovisko a naučil ma nejaké základy, takže, keď som išla do autoškoly, tak som vedela skoro všetko.

Aké bolo Vaše prvé auto?

Prvé auto, ktoré som šoférovala nebolo moje. Bolo sponzorské. Bola to modrá Alfa Romeo. Prvé auto, ktoré som si naozaj kúpila, bolo Porsche 911.

Dnes vlastníte aké auto?

Máme stále spomenuté Porsche 911 turbo a Mercedes AMG G 63, ktorým sme si tento rok nahradili Range Rover. Ten sme si užili, ale predali sme ho, lebo už mal svoje roky.

Páčia sa vám viac offroady, limuzíny alebo aké auta? Prečo?

Predtým, ako som si kúpila Mercedes G, ma viac fascinovali malé, rýchle a športové autá, presne ako to Porsche. Ich športový dizajn sa mi veľmi páčil. Ale teraz, ako som si kúpila „Géčko“, zistila som, že aj toto má niečo do seba. Sedím v ňom tak vysoko a úplne inak sa to správa. Je to príjemná zmena, hoci oboje majú niečo do seba.

Všetci Vás vnímajú ako športovkyňu, ale aj ako dámu s výborným vkusom. Ako často Vám pomáha Váš štylista?

Ja som sa už od malička rada pekne obliekala a kombinovala rôzne šaty a topánky a vždy som chcela po rodičoch aby mi kúpili niečo nové. Veľmi ma to bavilo. Správne kombinovať a hľadať súhru. Osobného štylistu mám viac-menej len preto, že aj keď som si vedela kúpiť pekné topánky a kabelku, nie vždy som to vedela správne skombinovať. Ale vďaka nemu, aj vďaka tomu, ako si rozumieme, to je ľahké a vždy sa dohodneme.

O čo podľa Vás v móde ide?

Môžete mať pekný outfit, ale keď k nemu pridáte vhodné a pekné doplnky a šperky, celý outfit to vynesie na úplne novú úroveň. Ľudia, ktorí ma sledujú na sociálnych sieťach vedia, že presne toto sú veci, na ktorých si dám extra záležať a vyžívam sa v nich. Samozrejme, záleží od konkrétnej situácie a kombinácie oblečenia, kedy si treba rozmyslieť, či si dať výrazné šperky, alebo len niečo jemné. Najdôležitejším doplnkom sú pre mňa rozhodne šperky.

Doteraz ste v tenise dosiahli veľmi veľa, aké máte ešte ambície?

Kvôli tomuto roku, ktorý bol náročný, a nemala som veľa voľna, som si ho na konci sezóny dala a už teraz cítim, že mám motiváciu pokračovať. Ale do konca roka to chcem mať voľnejšie. Myslím si, že motivácia je dôležitá ako v športe, tak aj v živote, preto som urobila tento krok, a verím, že mám pred sebou ešte veľa dobrých výsledkov.

Koré z úspechov si ceníte najviac?

Zatiaľ najväčší úspech, ktorý si asi aj najviac cením, bolo prvé miesto v Turnaji majsteriek v roku 2016 v Singapure, kedy som si naozaj uvedomila po poslednej loptičke, že za toto stálo celý život drieť. Rovnako som veľmi hrdá na Australian Open v roku 2014.

Čo robíte, keď máte zlý deň?

Ako vo všetkom, pred úspechom je veľa driny a myslím, že v športe to platí niekoľkonásobne. Samozrejme, že pre pred mnohými, aj vyhratými zápasmi boli tréningy, keď mi to nešlo. Ale naštastie bol pri mne vždy môj manžel a celý tím a sú vždy pozitívni, lebo vedia, aké to je ťažké. Stoja pri mne o to viac, keď mi to nejde.

Čo robíte, keď stojíte v zápchach?

Mám hudbu veľmi nahlas a spievam si, trochu aj tancujem. (smiech)

Čo počúvate?

Väčšinou iba hudbu. V poslednej dobe mi ide v aute stále dokola nový album Dary Rolins.

Máte za sebou nejaké dopravné priestupky, ktoré stoja za zmienku?

Môj asi najhorší zlozvyk je, že všade meškám, minimálne 5 minút, takže často jazdím rýchlejšie ako by som mala.

Sledujete auto-moto novinky?

Ani nie, ale keď ma zaujme nejaké auto zaujímam sa o neho trochu viac. Ale nie som veľmi technický typ, takže neviem povedať všetky jeho parametre. Dokonca neviem ani všetky technické „schopnosti“ môjho nového Mercedesu.

Ako budú podľa Vás vyzerať autá o 30 rokov?

Dúfam, že nebudú lietať a že stále budú jazdiť po zemi.