Jaguar F-Pace: 3 veci o jednom z naj SUV na trhu (FOTO)

1171
Zdroj: Dávid Dejvo Schun

Jaguar F-Pace je jedným z najlepších SUV na trhu z hľadiska jazdných vlastností. S faceliftom sa zmenil najmä interiér, no ani technológie nezostali po starom.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa David Dejvo Schun (@jasomdejvo)

1. Nemenili, čo nebolo netreba

Zovňajšok Jaguaru zostáva viac menej po starom. Pribudli niektoré čierne prvky spojené s testovanou verziou R-Dynamic. No v zásade sa F-Pace na ten istý dizajn spolieha už od roku 2016. No a čo? Briti navrhli niečo, čo by sa dalo nazývať nadčasovým. Aj dnes vyzerá ostro a neohrozene. S rázvorom 2874 mm sa vo svojej kategórii bije o priazeň s napríklad s Volvom XC60 alebo BMW X3. Od oboch je však o približne 4 cm dlhší.

2. Interiér prekopali

V interiéri sa toho zmenilo naozaj veľa. Zákazníkov poteší najmä nový systém Pivi Pro s 11,4-palcovou obrazovkou, ktorý radikálne mení zážitok z používania. No a novinkou sú aj o niekoľko stupňov kvalitnejšie materiály. Je perfektné, že v F-Pace zachovali fyzické tlačidlá. Je ich tu presne toľko, aby ste dokázali všetky potrebné funkcie ovládať rýchlo. Ani o tlačidlo naviac. Sedačky sú akýmsi spojením luxusného a racingového sveta. Sú extrémne tenké, no zároveň vyhrievané, odvetrávané a veľmi pohodlné.

3. Jedno z najdynamickejších SUV

Naftový trojliter D300 ponúkne 300 koní a funguje na mild-hybridnom princípe. To znamená, že jeho dynamika je obdivuhodná v každom momente. Za to môže aj skvelá prevodovka ZF a mrštný prejav dopĺňa aj riadenie s podvozkom, ktoré nás doslova prekvapilo svojou presnosťou a nekompromisnosťou na cestách. Jaguar F-Pace sa na stovku dostane za 6,4 sekundy a so spotrebou tesne nad 8 litrov ide o perfektnú kombináciu vášne a rozumu.

Pohon: D300 AWD 300 k 650 Nm / Spotreba WLTP: 7,4 7,8 l/100 km / DxŠxV: 4747x2071x1664 / Rázvor: 2874 mm / Cena modelu od: 67 960 € / Batožinový priestor: 470 l