Koniec Golfu, ako ho poznáme. Nová generácia neprinesie spaľovák

1927

Volkswagen Golf zostáva, spaľovacie motory končia. Slová šéfa značky hovoria jasne.

Golf je jedným z najikonickejších modelov na svete. V Európe sa stal symbolom mobility a na Slovensku je obľúbený naprieč všetkými generáciami. Nutná elektrifikácia portfólia značky však zasadila ranu aj legende. Zatiaľ to vyzerá tak, že deviata generácia už bude len na baterky.

Žiaden vývoj nových spaľovacích motorov pre legendárny Golf. Tak znie vyjadrenie Thomasa Schäfera, riaditeľa značky Volkswagen, pre portál Automobilwoche. Nové motory ešte prídu budúci rok, no aktuálnej generácie Golfu. Rok 2024 tak ukončí 50-ročnú históriu Golfa so spaľovacím motorom.

“S tým [aktualizáciou motorov pre ôsmu generáciu – pozn. red.] má auto vystarané do konca dekády. Potom sa musíme pozrieť na to, ako sa bude jeho segment vyvíjať,” povedal Schäfer. “Ak sa svet začne do roku 2026 alebo 2027 vyvíjať úplne inak, ako očakávame, mohli by sme vyvinúť úplne nové auto. Ale nemyslím si, že sa to stane. Aspoň momentálne sa to neočakáva.”

Golf, ktorý príde pravdepodobne v roku 2028, už nebude Golfom, ako ho poznáme dnes. Podľa Schäferových slov by si však mal zachovať svoje meno. Dobrou správou je, že minimálne do tohto roku zostane v ponuke aj s konvenčným pohonom.