Plánujete inváziu? Na predaj je Tatra 815 a 12 ďalších áut z filmu Mad Max!

4694
Toto je ona, Tatrovka! The War Rig je najozrutnejším počinom s výkonom 600 koní.

Zvykli sme si, že dnes sa rôzne rekvizity presúvajú z fyzického sveta do virtuálneho a takmer polovica filmu sa natáča pred zeleným plátnom. Dnes už kultový Mad Max: Fury Road však nie je jedným z takýchto počinov, filmári si totiž všetkých 100 vozidiel, ktoré vo filme účinkovali, postavili sami!

Trinásť z týchto jedinečných vozidiel je teraz na predaj. Áno, vrátane “The War Rig”, čiže šestnásťkolesového monštra postaveného na základe Tatry 815!

Áno, toto je v skutočnosti Tatra 815.

Šialenejšie to už nepôjde

Podľa produkčného dizajnéra filmu Warner Bros. boli všetky tieto autá nájdené na austrálskych smetiskách, vrátane ich príslušenstva a falošných zbraní. Napriek tomu, že nie všetky autá z iniciačnej stovky to nakoniec zvládli, stále ich existuje 13, ktoré sa v depozitári zachovali.

Na predaj je aj tento šestnásťvalcový skvost, The Gigahorse.

Vec sa má tak, že všetky tieto vozidlá sú aktuálne na predaj prostredníctvom aukčnej siene Lloyds Classic Car Auctions – Asia Pacific v Austrálii. Ak napríklad potrebujete vozidlo, z ktorého viete odpáliť taký koncert, že sa Rammstein pre istotu schoval za roh, Doof Wagon by mohol byť pre vás ideálny. A pozerajúc na množstvo reproduktorov a vizáž, tento prerobený MAN KAT1 8×8 by možno zvládol aj taký slušnejší český freetek.

The Jag Flamer.

Alebo čo tak dvojnásobný Cadillac Coupe de Ville z roku 1959? Tou dvojnásbnosťou myslíme fakt, že technicky ide o dva Cadillacy zvarené do seba nielen karosériou, ale aj motoricky – táto vec má motor V16 s prepĺňaním! 

Ikonický Ford Falcon nesmie chýbať – Razor Cola The Interceptor

Tatra v prestrojení

No predovšetkým je tu “The War Rig”, šestnásťkolesové monštrum, ktoré je napriek svojmu vzhľadu s dlhou kapotážou postavené na základoch československej Tatry 815, čo si môžete overiť napríklad pohľadom na okolie náboja predného kolesa, ktoré pôvod auta spoľahlivo prezrádza. Pôvodný osemvalcový motor tu však bol nahradený iným vzduchom chladeným osemvalcom spoločnosti Deutz, ktorý generuje až 600 koní a “bežne” poháňa špeciály určené na Dakar.

The Doof Wagon síce ako Tatra vyzerá, ale v skutočnosti ide o vojenský MAN.

Tieto tri vozidlá sú len súčasťou 13-kusového balíčka zvrhnutej radosti, ktorý vám môže hovoriť “Pane”. Medzi ďalšie autá patrí Nux Car, Convoy Car: Elvis, Convoy Car: Flamer, Razor Cola, Pole Car, Sabre Tooth, Fire Car, Caltrop: El Dorado, Buggy: Ratrod Chev, and the Buick: Heavy Artillery s guľometom z Hummeru.

Áno, všetkých 13 vozidiel je k dispozícii, ale môžete ich kúpiť len ako balík. Lloyds tiež ponúka maximálnu diskrétnosť, takže ich môžete kontaktovať priamo prostredníctvom telefónu alebo e-mailu. Aukčná sieň nemá problém podlať vám vaše apokalyptické želanie kamkoľvek na svete, pričom je akceptovaná akákoľvek mena vrátane kryptomien.