VIDEO: Spoza počítača na trať. Film Gran Turismo ukáže, ako sa sen stal skutočnosťou

1126
Zdroj: Youtube

Skutočný príbeh Janna Mardenborougha prichádza na filmové plátna. Ukazuje, ako sa človek spoza hráčskeho volantu dokáže prepracovať na skutočnú pretekársku trať.

Aj keď je Gran Turismo ikonou, rozhodne nie medzi milovníkmi filmov. Táto herná séria však dostala aj filmové spracovanie, ktoré príde na strieborné plátna už v lete. Predstaví život bežného Angličana s vášňou pre pretekárske simulátory. Čerešničkou na torte je, že táto vášeň ho nakoniec dostala do skutočného pretekárskeho tímu.

Píše sa rok 2011 a Jann Mardenborough sa stáva víťazom Nissan GT Academy, kde poráža viac ako 90 tisíc účastníkov. To je ten moment, kedy sa vášeň pre motoršport zmení na skutočné pretekanie. Zatiaľ nie je jasné, či a ako veľmi sa film odkloní od reality, no isté je, že sledovať tento príbeh bude nielen napínavé, ale aj inšpirujúce.

Zdroj: Facebook / Jann Mardenborough

Jann Mardenborough aktuálne preteká v britskom tíme Carlin v japonskej sérii Super GT, no účastnil sa aj dubajskej 24-hodinovky, pretekov Formula 3, GP2, GP3, a v pretekoch Le Mans dokonca skončil na treťom mieste vo svojej kateģorii. A to všetko vďaka tomu, že miloval motoršport.