VIDEO: 15 rokov, dve turbá, jedna diaľnica a žiadny limit. Upravené BMW 335i ignoruje fyziku

4239

S každým predstavením akéhokoľvek nového auta to vyzerá, akoby staršie generácie nemali čo ponúknuť. Pravda je však na úplne opačnom brehu, čo dokazuje aj tento diaľničný šprint v hlavných úlohách s BMW 335i generácie E91. Okej, priznávame, s podstatne upraveným, oturbeným šesťvalcom – ale to nevadí!

S veľavravným videom prišiel náš obľúbený portál AutoTopNL s ich notorickou obľubou skúšať maximálne rýchlosti rôznych vozidiel s kamerou pripevnenou na hlave.

Lepšia ako M3 Touring?

Toto BMW radu 3 s trojlitrovým radovým šesťvalcom s dvomi turbami produkuje v továrenskej špecifikácii výkon 225 kilowattov (302 koní) a krútiaci moment 400 newtonmetrov. Toto však nie je úplne sériový kúsok, takže z rovnakého radového šesťvalcového preplňovaného motora doluje asi 500 koní, o čom sa môžete presvedčiť vo videu aj sami.

VIDEO: BMW testuje prvý M3 Touring. Ostré menšie kombi tu ešte nikdy nebolo

To znamená, že ide v podstate o takú prepĺňanú variáciu na tému M3 Touring, ktorá v tejto (a zatiaľ ani žiadnej inej generácii) nevznikla. Tak čo, brali by ste túto alternatívu ku klasickej emtrojke, alebo za vás radšej atmosférický osemvalec, ktorý sa vyskytol vo vtedajšej E92 M3? Pokojne sa zavzdušnite v komentároch pod článkom!