Nič vám dnes nedá väčší zmysel, ako tento terénne upravený VW Multivan T7

4972
Zdroj: Motor1

Off-road špecialisti nemeckej spoločnosti delta4x4 zobrali nový Volkswagen T7 Multivan a premieňajú ho na dodávku, ktorá je pripravená vziať kamkoľvek na drsné dobrodružstvo – napríklad aj tam, kde by ste sa vybrali s extrémnym, česko-slovenským Torsusom.

Vozidlo momentálne existuje iba v renderoch, ale spoločnosť má v úmysle dostať zobrazené diely do predaja v druhej polovici roka 2022.

Zdroj: Motor1
Zdroj: Motor1

Nielen vzhľad, aj technika

Na prekonanie členitého terénu má T7 Multivan od delta4x4 súpravu odpruženia, ktorá zdvihne karosériu voči zemi až o 40 milimetrov. Má ísť o kompilát dielov od známych značiek Eibach a Bilstein.

Zdroj: Motor1
Zdroj: Motor1

Spoločnosť pridáva ochranný rám z nehrdzavejúcej ocele s čiernym matným povrchom na ochranu prednej časti, na ktorom sú nainštalované svetlomety pre lepšie osvetlenie v teréne.

Zdroj: Motor1
Zdroj: Motor1

Výrazné, čierne lemy blatníkov pridávajú na robustnom vzhľade a vytvárajú priestor pre širšiu pneumatiku. delta4x4 plánuje v tomto smere ponúknuť dve možnosti. Tie menšie majú 18-palcový priemer disku s pneumatikami 255 / 55 R 18 Loder AT#1. Druhá možnosť počíta s 20-palcovými diskami s pneumatikami 275 / 40 R 20.

Slovenský Torsus Terrastorm sa dostane všade, kde kamzíky dostávajú strach

Spoločnosť pripravila na strechu tohto populárneho premiestňovača ľudí aj poriadny strešný nosič. V podstate by malo ísť o plochý kus poctivej plechovej podstavy s dvomi prídavnými LED rampami. Všimnúť si na tomto Multivane môžete aj zakrytované zadné bočné sklo, ktoré dostalo utilitárnu plechovú nádstavbu s montážnymi bodmi. 

No a akoby toho Mad Maxovania na dnes nestačilo, pre kupujúcich, ktorí chcú dodať dodávke agresívnejší zvuk, by mal byť k dispozícii športový výfuk. Tak čo, brali by ste takýto Multivan?