VIDEO: Ktoré policajné vozidlo je najrýchlejšie? Drag race odhalil prekvapivú pravdu!

6332

Českí policajti sú po novom tak trocha youtuberi, takže najmä v dnešných karanténnych časoch robia prekvapivo dosť pre to, aby nás dokázali zabaviť aj doma. V rámci “Online detských dní 2020” nám dali odpoveď na otázku, ktorá určite nezaujíma len deti: Ktoré policajné auto je najrýchlejšie?

Cestné vybavenie Polície Českej republiky je celkom blízke tomu, ktoré poznáme aj u nás. Takže okrem relatívne štandardných Octavií Combi 2,0 TSI 4×4 DSG s ochranným rámom zo sledovacej hliadky tu máme aj dvojlitrového Superba s (papierovým a štandardným) výkonom 280 koní. 

Zdroj: YouTube PČR

Česká polícia však má vo svojej flotile aj pár špecialitiek. Z preventívnych účelov je do ich parku zaradené aj úplne nové BMW 745 Le, čiže 394-koňový plug-in hybrid s predĺženým rázvorom a elektrizujúcim odpichom. Na opačnej strane štartovacej čiary proti nemu stojí skutočne svalnaté Audi S6 4,0 TFSI biturbo quattro z roku 2015, ktoré svojich 450 koní posiela na všetky štyri kolesá.

Zostavu potom dopĺňajú dve dospelácke motorky – Yamaha FJR 1300 a BMW RT 1200. Alebo skôr nedopĺňajú, …ako? Veď pozrite sa sami!

TIP NA ĎALŠÍ ČLÁNOK:

Autá z pekla: Oltcit bol zúfalý nápad už na papieri, realita však bola ešte horšia

NEPREHLIADNITE VIDEO:

NEPREHLIADNITE: