VIDEO: Formula na českej diaľnici v plnej premávke! Čo na to polícia?

2703

Iba pred pár dňami sa na českej diaľnici objavil starší monopost zo stajne Ferrari. Opäť!

Jazda Formulou na bežnej diaľnici je úkaz, ktorý sa len tak nevidí. Teda… pokiaľ nie ste v Česku. Tam sa “venčenie” monopostu medzi ostatnými autami stalo akýmsi zvykom. Polícia podobný prípad vyšetrovala prvýkrát v roku 2019. Minulý víkend sa však vodič modelu z dielne Ferrari ukázal opäť.

Zobrať formulu (pravdepodobne kategórie GP2 – ďakujeme za tip od vás) na cesty je poriadne šialený nápad. Je nízke, je ho zle vidieť, nie je označené a nemá ani svetlá. A aj to je dôvod, prečo je to nezákonné. Ťažko sa ale pokutuje vozidlo, ktoré nie je registrované a vodič, ktorý sa pre prilbu nedá identifikovať. A presne na tomto zlyhalo pokutovanie neznámeho vodiča v roku 2019. Policajti vypátrali, že majiteľom auta bol vtedy 45 ročný muž. Ten však poprel, že by v danej dobe sedel za volantom. A je veľmi pravdepodobné, že vyšetrovanie odíde do stratena aj tentokrát.

Incident z posledného víkendu sa odohral na rovnakom mieste ako pred rokmi. Dejiskom bola diaľnica D4 vedúca z Prahy do Nemecka. Výjazd číslo 14 na videu sa nachádza vedľa obce Stará Huť.