GTA Bratislava City: Taxikár sa pochytil s cyklistom, prešiel ho Octaviou a zdrhol

1456

Máme to tu opäť: Bratislava, mesto neobmedzených možností, opäť posunulo hranice možného. Stačil na to cyklista, taxikár a verbálny konflikt, ktorý prerástol do napadnutia cyklistu taxikárom. Zbabelo ho prešiel služobným autom a z miesta činu zdrhol, akoby sa mu to malo prepiecť.

Žijeme v 21. storočí, takže ak si náhodou myslíte, že sa dá v jednom stredoeurópskom hlavnom meste niekoho prejsť a nepozorovane ujsť, ste tak trocha na omyle.

Šialenosť

O incidente informovalo v priebehu štvrtka viacero subjektov, aj samotná polícia. Prostredníctvom svojej facebookovej stránky informovala o tom, ako sa incident odohral:
“Krátko po 16.00h prechádzal vodič taxislužby so svojím vozidlom zn. Škoda Octavia po Štefanikovej ulici vo vyhradenom jazdnom pruhu pre vozidlá MHD, pričom riskantnou jazdou obehol cyklistu idúceho na elektro bicykli. Obaja zakrátko zastavili na jednej úrovni na križovatke, pričom medzi nimi prebehla výmena názorov. Po nej sa cyklista na zelený signál na semafore pohol dopredu.”

GTA Bratislava City: Čávo preletel cez zastávku, skončil v koľajisku, ušiel z miesta

Zaujímavé (a šialené) to začína byť až tu: “Vodič taxislužby sa za ním rozbehol a zozadu do neho narazil tak, že cyklista spadol z bicykla na jeho kapotu. Po tomto vodič prudko zabrzdil a cyklista z kapoty spadol na vozovku, na čo vodič reagoval tým že znovu prudko zrýchlil, cyklista sa rukami a telom snažil odtlačiť od vozidla, to ho však tlačilo pred sebou ešte cca 10 m, pričom následne mu vozidlo prešlo po nohe a spôsobilo cyklistovi viaceré zranenia. Vodič taxislužby prešiel aj cez elektro bicykel na vozovke a následne z miesta ušiel. Cyklista utrpel pri tomto incidente zranenia, vyžadujúce si lekárske ošetrenie.”

Ľuďom hrabe na cestách všetkých kontinentov:

VIDEO: Čo by ste urobili, keby na vás niekto strieľal v 225 km/h? Zákrok policajta vyráža dych

Máte z toho dosť aj vy? Pevne tomu veríme. Možno vás teda poteší, že spravodlivosť si cestu k vodičovi Octavie, v tomto prípade, našla: “Policajti začali po mužovi ihneď po prijatí oznámenia o tejto udalosti pátrať, pričom vodiča taxislužby, ktorým bol 66-ročný muž krátko po 23.30 h zadržali a obmedzili na osobnej slobode. Po vykonaní potrebných úkonov bol umiestnený v cele policajného zaistenia. Poverený príslušník Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci trestného činu výtržníctva v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví. V prípade preukázania viny pred súdom hrozí v zmysle zákona za takéto konanie trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.”

My by sme si k danej problematike odložili len jednu jedinú poznámočku. Necháme ju za nás odcitovať Rada Procházku:

Nech už taxikár dostane akýkoľvek trest, takéto chovanie je na akejkoľvek ceste neprípustné. Sami sme často svedkami situácií, na ktoré môžu mať dvaja účastníci cestnej premávky rozličné názory – a to sa bude stávať aj naďalej. Aby sa však nechal vodič vozidla, sediaci v tone a pol poctivo vylisovaného plechu, vyprovokovať k takémuto napadnutiu cyklistu, je jednoducho neospravedlniteľné. A riadne zbabelé.