Mitsubishi ASX: Krajšie a bezpečnejšie

509

Automobilka Mitsubishi sa po uvedení nového Coltu rozhodla rozvíriť vodu aj v segmente B-SUV, do ktorého vstupuje modernizovaný model ASX. Navrhnutý pre tých, ktorí oceňujú špičkové technológie, vysokú úroveň konektivity a súčasný dizajn.

Súčasťou prepracovaného dizajnu modernizovaného ASX je predná časť s charakteristickým dynamickým štítom spájajúcim sa so značkou Mitsubishi. Aj prostredníctvom neho novinka prezentuje aktuálny charakter značky a dodáva dôraz na segment mestských SUV, kam právom patrí.

Nové ASX (skr. Active Sports X-over – aktívny športový crossover) dostalo technológie na vrchole triedy, pričom nechýba ani mobilná aplikácia využívajúca služby Google. Vývoj zastrešený francúzskym koncernom ďalej upevňuje postavenie modelu ASX v srdci kľúčového európskeho segmentu B-SUV.

Litrový základ aj hybrid 

Základnou pohonnou jednotkou je preplňovaný benzínový trojvalec 1,0 MPI-T, ktorý spolupracuje so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Disponuje výkonom 67 kW (90 k) a najvyšším krútiacim momentom 160 Nm. Vyniká svojou úspornosťou, keďže dosahuje kombinovanú spotrebu 5,7 litra.

Preplňovaný benzínový motor 1,3 DI-T s priamym vstrekovaním paliva a 12 V mild hybridnou technológiou môžete mať v kombinácii so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, alebo dvojspojkovou automatickou prevodovkou 7DCT. Pri manuálnej prevodovke sú výkonnostné parametre 103 kW (138 k) / 260 Nm, pri automatickej 116 kW (155 k) / 270 Nm. Spotreba paliva by sa mala pohybovať na úrovni 5,7 litra, automat spotrebuje o 0,1 litra viac.

Záujemcovia o modernizované ASX, ktorí si potrpia na ekológiu a elektrifikované pohony isto ocenia nový full hybridný pohon. Základom je 1,6-litrový benzínový motor, ktorý spolupracuje s elektromotorom, štartér-generátorom a multi-módovou automatickou prevodovkou. Kombinovaný výkon dosahuje 105 kW (140 k). Uvedenie na slovenský trh je naplánované na jeseň 2024.