Mitsubishi ASX dostalo slovenskú cenu. Ponúkne 5 rokov záruky a aj štandardný spaľovák

4800
Zdroj: Mitsubishi

Návrat modelu ASX na slovenský trh nastal práve dnes. Prinesie 4 motorizácie a až 6 výbavových stupňov.

Na predstavenie nového Mitsubishi ASX aj tu u nás na Slovensku sme si chvíľu počkali. Dnes k nám prišlo a spolu s lokálnym predstavením automobilka rovno spustila aj predaj. Za základnú špecifikáciu si vypýta 20 450 eur.

Zdroj: Mitsubishi
Zdroj: Mitsubishi

Snaží sa vyjsť v ústrety

Podobnosť s Renaultom Captur si v prípade novej generácie Mitsubishi ASX nemôžeme nevšimnúť. A automobilka potvrdzuje, že tento japonský crossover vznikol zo spolupráce s Francúzmi a vyrába sa u Španielov. Výhodou je široká paleta overených pohonov, ktoré sa snažia vyjsť v ústrety úplne každému. Mimochodom, práve plug-in hybridný pohon je dedičstvom Mitsubishi.

Zdroj: Mitsubishi
Zdroj: Mitsubishi

Základom je jednolitrový trojvalec s výkonom 67 kW, ktorý bude dostupný s manuálnou preovodovkou. Nad ním nájdete mild-hybridnú konfiguráciu s automatom (116 kW) alebo automatom (103 kW). Ďalej nasledujú full-hybrid s výkonom 105 kW a plug-in hybrid s výkonom 117 kW, ktorý dokáže v meste na jedno nabitie prejsť až 60 kilometrov čisto na elektrinu.

Zdroj: Mitsubishi
Zdroj: Mitsubishi

Široká škála cien a výbav

Inform, Invite, Invite plus, Intense, Intense plus a Instyle. Takýto bohatý je zoznam výbav, ktorý Mitsubishi ponúkne v novom ASX. A rovnako široké je aj cenové spektrum, ktoré začína na spomínanej sume 20 450 eur a v prípade plug-in hybridu v najvyššej výbave dokáže dosiahnuť až 41 750 eur.

Zdroj: Mitsubishi
Zdroj: Mitsubishi

Už v základe ponúkne 5-ročnú záruku, predné aj zadné parkovacie senzory, cúvaciu kameru a aj Full LED svetlomety. V prípade elektrifikovaných modelov môžete počítať so zárukou na akumulátor na 8 rokov alebo 160 tisíc km.