Milovníci kultového automobilu, pozor: blíži sa druhý slovenský zraz BMW Z-Roadsters

470

Klub vozidiel BMW Z3 na Slovensku oslávi kultové vozidlo na druhom zraze v našich končinách dňa 29.6. 2023

Priaznivci modelov BMW Z-Roadsters majú dôvod na radosť. Po úspešnom vzniku prvého klubu zameraného na tento ikonický model a po prvom vlaňajšom zraze sa pripravuje jeho druhý ročník.

Ten sa uskutoční dňa 29. júna v kaštieli v Tomášove. Na účastníkov čakájú okrem skvelej atmosféry, ceny pre 3 najkrajšie autá zrazu, tombola a medzinárodná účasť BMW Z-Roadsters. Odtiaľ sa vozidlá vydajú spoločnou jazdou na motokárový okruh Dlhá. Po pretekoch v motokárach a vyhodnotení bude vyvrcholenie v podobe zážitkovej jazdy cez Pezinskú Babu.

„BMW Z3 SK/CZ Club vznikol oficiálne začiatkom januára 2023, aj keď myšlienky o jeho založení som mal už dlhšiu dobu, keďže na Slovensku nič podobné ani za viac ako 25 rokov existencie tohto modelu neexistovalo.

Prvotným cieľom bolo nejakým spôsobom zjednotiť majiteľov tohto vozidla na Slovensku, ponúknuť im platformu na výmenu skúseností a informácií. Súčasťou klubu je aj technické fórum, keďže ide o vozidlá staršej výroby, ktoré si vyžadujú patričnú starostlivosť a servis. Zároveň tým, že tento model pochádza z éry, keď ešte autám nedominovala elektronika, je toto auto maximálne vďačné aj na domácu opravu a servis.

Snažíme sa teda o vzájomnú pomoc majiteľov pri údržbe a zveľaďovaní našich Z3. Tipy ohľadom opráv, zháňania náhradných dielov, ci detailingu sú u nás vítané. Fakt, že Z3 je dizajnovo nadčasové vozidlo, potvrdzuje aj vekovo veľmi pestré zloženie členov nášho klubu,” priblížil pozadie vzniku klubu a podujatia Norbert Bozóky, zakladateľ a predseda klubu BMW Z3 SK/CZ.

BMW Z3 patrí medzi kultové modely bavorskej automobilky a vyrábalo sa v rokoch 1996 až 2002. Prvý raz sa predstavilo v novembri 1995 na premiére filmu James Bond: Goldeneye, v ktorom tajný agent Jej veličenstva prvýkrát šoféroval iné ako anglické vozidlo.

Pod jeho kapotou sa objavovali benzínové motory so štyrmi aj šiestimi valcami, nechýbala ani ostrá športová verzia M s výkonom 239 kW (325 k). Vozidlo sa vyznačovalo technickou blízkosťou s modelom BMW radu 3 E36 Compact. Vďaka tomu sa podarilo nastaviť jeho cenu tak, aby oslovilo aj mladých vodičov.

Medzi jeho špeciality patrí aj fakt, že išlo o prvé vozidlo BMW plne vyrábané mimo Nemecka v americkom závode Spartanburg. Celkovo vzniklo viac ako 297 000 kusov, z toho viac ako 17 000 vo verzii Coupé.  

„Majiteľov a priaznivcov modelov BMW Z-Roadsters srdečne pozývam na naše podujatie a veľmi sa teším na stretnutie s nimi v skvelej atmosfére.” uzavrel Norbert Bozóky.

Viac informácii na linku: https://bmwz3club.sk/