Elektrický Hummer ide na preteky. Nebude mať so sériou nič spoločné

856
Zdroj: GMC

Nový Hummer od GMC bude čisto elektrický. Ešte pred nasadením do produkcie pôjde na preteky Extreme E. Podobať sa ale veľmi nebude.

Minulý rok predstavila spoločnosť GMC zeleného nástupcu auta, ktoré sa stalo ikonou vojenskej techniky dvoch minulých desaťročí. A malých pipíkov. Nový Hummer EV bude čisto elektrický a príde už budúci rok. Ešte predtým si však odskočí na offroadové preteky.

Hummer nebude Hummer

Aby ste rozumeli, to, čo vidíte na titulnej fotke, je pretekársky špeciál Hummer. V skutočnosti to však žiaden Hummer nie je. Mätúce, však? GMC sa rozhodla vstúpiť do offroadovej pretekárskej série Extreme E a stala sa hlavným sponzorom tímu Chip Ganassi Racing Extreme E. Na pretekárske účely si požičala ich vozidlo Spark Extreme E Odyssey 21 a upravila ho tak, aby sa podobalo na prichádajúci Hummer EV.

Takto vyzerá originálny kúsok Odyssey 21 pre sériu Extreme E.
Zdroj: Facebook

Ten skutočný “elektrohumr” príde až budúci rok a prinesie skutočne fascinujúcu dávku výkonu. Napokon, čo iné by sa dalo čakať od Američanov. Úvodná verzia Edition 1 bude zároveň vlajkovou loďou s výkonom 1000 koní a krútiacim momentom 15600 Nm, ktorý vyzerá ako chyba v desatinných miestach. Z nuly na sto to zvládne pod tri sekundy. Otázka je, či to pri takej váhe zvládne rovnako efektívne aj zo stovky na nulu. To sa dozvieme až po uvedení auta na trh. Cena Edition 1 sa bude bez dane pohybovať okolo úrovne 112 tisíc dolárov. Vyzerá takto…

Takto vyzerajúci Hummer sa skutočne dostane do výroby. Zdroj: GMC
Zdroj: GMC

 

 

 

 

Mrkni naše nové video: