Diesel neumiera: Volkswagen má motory TDI, ktoré znížia emisie až o 95%

6276
Zdroj: Redakcia

Zmena paliva na parafínové dokáže znížiť emisie.

Volkswagen sa naftových motorov neplánuje vzdať. Portál motor1 informuje, že jej najnovšie motory TDI dokážu jazdiť na parafínové palivo. Táto informácia sa týka motorov vyrobených po júni 2021 v súlade s európskym štandardom EN 15940. Kľúčom k prežitiu nafty by mal byť novo vyvinutý typ nafty s vysokým obsahom biozložky. Práve použitie parafínov by dokázalo znížiť emisie o 70 až 95%.

Zdroj: Redakcia
Zdroj: Redakcia

“Pomocou ekologických palív v schválených modeloch Volkswagen umožníme zákazníkom v celej Európe výrazne znížiť emisie CO2, len čo bude palivo lokálne dostupné. Napríklad, používanie parafínových palív je rozumnou dodatočnou možnosťou, najmä pre spoločnosti so zmiešaným vozovým parkom zloženým z modelov s elektrickým a konvenčným pohonom,“ povedal Prof. Thomas Garbe, vedúci oddelenia benzínových a naftových palív vo Volkswagene.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Parafínové palivá sa vyrábajú z biologických zvyškových a odpadových materiálov ako napríklad z upraveného rastlinného oleja. Tieto biopalivá sú už dostupné na trhu a predpokladá sa, že ich podiel na energetickom trhu v Európe sa v priebehu nasledujúcich desiatich rokov zvýši na 20 až 30 percent.

Mrkni naše nové video: