Volkswagen Polo Robust: Brazílski farmári jasajú!

574

Ako si predstavujete ideálne auto pre prácu na farme? Nejaký výkonný pick-up s pohonom všetkých kolies typu Volkswagen Amarok? Alebo kompaktný off-road ako je napr. Suzuki Jimny? Môže byť, no farmári v Brazílii mali celkom inú požiadavku. Chceli terénnu verziu Volkswagenu Polo a nemecká automobilka ich prosby vyslyšala! 

Volkswagen Polo Robust je vlastne terénna úprava klasického mestského hatchbacku v kombinácii s odolnejším interiérom. Aj keď slovo terénna je možno príliš silné, v podstate má takto upravené Polo iba trochu vyššiu svetlú výšku, inak naladené pruženie a pneumatiky s vyšším profilom obuté na plechových diskoch.

Na každý deň

Brazílski farmári, samozrejme, nechceli Volkswagen Polo Robust na ťažkú prácu a vozenie hnoja. Chceli skôr auto, ktoré im bude slúžiť každý deň na presun po statku či do najbližšieho mesta. Auto, do ktorého sa človek nebojí nastúpiť špinavý, ktoré nebude zbytočne veľké a ktoré bude mať nízku spotrebu paliva.

Nemecký výrobca preto v interiéri použil odolný koženkový poťah sedadiel, gumové rohože a čo najviac tvrdých, ľahko umývateľných plastov. Táto verzia síce neoplýva extra bohatou výbavou, no jej špecifikom je možnosť sériovej montáže ťažného zariadenia.

Hlavne lacno

Keďže podmienkou bola aj cenová dostupnosť, ani v otázke pohonu nemôžete čakať zázraky. Polo Robust má pod kapotou litrový trojvalec bez turba. Motor disponuje skromnými parametrami 62 kW / 101 Nm a spolupracuje s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou.

Samotná automobilka hovorí, že ide o jednoduché auto s bezproblémovou údržbou, ktoré je určené na pohyb po zlých cestách, resp. do ľahkého terénu. Neponúka žiaden luxus, ale je cenovo dostupné a výborne poslúži na každodenné používanie aj v pracovnom odeve.