Policajti dostali obrnenú Alfu Romeo. Odolá AK-47 a je okolo nej tajomno

1870

Okej, po vzore spomínaného AK-47 sme si z vás teraz trocha vystrelili. Nová Giulia síce bude slúžiť poriadne nebezpečné služby, ale v Taliansku.

Obrnené ste videli už všeličo. Od limuzíny ako Audi A8L či Mercedes Pullman. Poriadnu dávku opancierovania však dostali v histórii aj autá ako napríklad Renault Espace, Audi RS7 či autá ako Rezvani Tank, ktoré sa svojou robustnosťou vôbec netaja. Talianski Carabinieri však dostali auto, od ktorého by nepriestrelnosť nečakal asi nikto. Obrnená Alfa Romeo Giulia bude slúžiť po boku policajtov a vrhať sa za nich do akcie.

Zdroj: Alfa Romeo
Zdroj: Alfa Romeo

Čelné sklo s úrovňou obrnenia B4 dokáže odolať streľbe zo samopalu AK-47 a rovnako sú na tom aj bočné sklá, dvere a prakticky celá karoséria. Okrem toho dostala dodatočnú dávku odolnosti aj nádrž. Na palube sa nachádza oddelená časť pre zadržaného, stojan na zbrane, nepriestrelná vesta a vysielačka, ktorou sa dá hovoriť aj do megafónu. Koľko toto auto váži a aké má ďalšie špecifikácie, automobilka neprezradila z bezpečnostných dôvodov.

Zdroj: Alfa Romeo
Zdroj: Alfa Romeo

Pod kapotou sa nachádza 200 koňový preplňovaný dvojliter s osemstupňovou automatickou prevodovkou. Nedokážeme ani len odhadnúť, ako veľmi vplýva zvýšenie hmotnosti na zrýchlenie a dynamiku auta. Rozhodne to však nie je najsilnejšia Giulia v radoch talianskej polície. Tou je Giulia QV s výkonom až 503 koní.