Alfa Romeo predstavuje edíciu Quadrifoglio Super Sport

492

Písal sa rok 1928 keď talianska automobilka Alfa Romeo prvý raz zvíťazila v pretekoch Mille Miglia. Víťazstvo zaznamenala posádka na automobile 6C 1500 Super Sport a práve z tohto názvu odvodilo marketingové oddelenie aj názov najnovšej limitovanej edície. 

Špeciálna edícia si, pochopiteľne, žiada aj špeciálne logo a preto prišla Alfa Romeo s nápadom štvorlístka Quadrifoglio na čiernom podklade. Čierna farba Nero Vulcano je potom k dispozícii aj v rámci ponuky lakov karosérie, dopĺňa ju ešte červená trojvrstvová metalíza Rosso Etna a tiež klasická biela farba.

Výkon viac ako 500 koní 

Ešte sme nespomenuli, že špeciálna edícia bude k dispozícii pre modely Stelvio a Giulia. Rozdiel bude aj v počte vyrobených kusov – Stlevio 175 ks / Giulia 275 ks. S modelom Giulia sa spája ešte jedna zaujímavosť – zvoliť si budete môcť strechu z karbónu. Uhlíkové vlákno dizajnéri použili aj v rámci interiéru.

Oba modely bude poháňať 2,9-litrový šesťvalec v kombinácii s 8-stupňovou automatickou prevodovkou. Motor disponuje výkonom 520 koní a budúci majitelia sa môžu tešiť na perfektné jazdné vlastnosti, ktoré by mala zaručiť prítomnosť samosvorného diferenciálu.

Hliník, titán, karbón 

V rámci karosérie bol na mnohých miestach využitý hliník a nešetrilo sa ani karbónom. Pre fajnšmekrov si v Alfa Romeo pripravili ešte jedno prekvapenie – titánový tlmič výfuku od značky Akrapovič s koncovkami z uhlíkových vlákien.

Na záver ešte spomenieme, že SUV Stelvio sa bude môcť pochváliť 21-palcovými diskami kolies a elegantná Giulia bude stáť na 19-palcových diskoch. Ceny a dostupnosť pre slovenský trh zatiaľ nie sú známe.