Rezvani Tank má 1000 koní a ochráni vás pred jadrovou apokalypsou

1466

Povedzme si na rovinu, večerné správy sú každým dňom horšie a upokojovacie látky nemôžeme brať do nekonečna. Rezvani Tank má byť odpoveďou na nočné mory ľudí na celom svete. 

Rezvani Tank nie je vaše bežné SUV-čko s veľkým kufrom, ktoré sa položí na brucho pri jazde po upravenej poľnej ceste. Osvieženie modelu pre rok 2020 (presne tak, nejde o žiadnu novinku), prináša mnohé zaujímavé drobnosti a vychytávky.

Kalifornská automobilka svoje auto rada označuje ako XUV – teda, Extreme Utility Vehicle. Verte mi, že toto auto si svoje označenie skutočne zaslúži.

Facelift

Znie to možno komicky, no toto auto si skutočne prešlo medzigeneračným osviežením. Z profilu sa oproti predchádzajúcej verzii síce nezmenilo nič, no pozornejšie oko si všimne, že každý jeden panel, oba svetlomety či sklo je na ročníku 2020 nové.

Zadné dvere majú taktiež otočené otváranie, keďže predtým boli zavesené v štýle Rolls-Royce proti sebe. Treba uznať, že auto vyzerá božsky a je pripravené svojho ustráchaného majiteľa ukazovať v tom najštýlovejšom svetle.

↓↓↓ ODPORÚČAME VÁM↓↓↓

Anti-apokalyptický

Auto je obrnené, nepriestrelné a jeho karoséria je odolná voči elektrickému výboju. Auto je však po novom odolné aj voči takzvanému EMP (Elektro-magnetic pulse protection), vďaka čomu dokáže fungovať aj v prípade jadrového výbuchu. Jadrový výbuch totiž dokáže vyprodukovať elektromagnetický výboj, ktorý znefunkční elektronické zariadenia.

Systém na palube Rezvani Tank dokáže zareagovať na tento výboj už v priebehu 500 miliardtin sekundy. V tomto prípade máte teda možnosť využívať svoj smartfón a štandardne dodávaný systém Apple CarPlay aj keď sa za oknami vašej kabíny odohráva hotové peklo.

Démon pod kapotou

Rezvani Tank stojí na podvozku nového Jeepu Wrangler, na rozdiel od predošlého Tanku, ktorý stál na podvozku staršej verzie. K dispozícii máte voliteľný pohon všetkých kolies a tlmiče Fox v základnej výbave.

Na výber máte zo širokej ponuky motorov. Od úsporných naftový agregátov až po 6,2-litrový kompresorom preplňovaný osemvalec zo šprintérskej beštie Dodge Challenger Demon. Samozrejme, vydráždený až na výkon 735 kW/1000 koní. Je teda dosť možné, že by ste mohli celému cirkusu za oknami vášho auta utiecť.

„To by šlo“

„Zreteľ v prípade novej generácie Tanku bol upriamený na atletický vzhľad, vylepšené jazdné pohodlie a odpruženie, luxusný interiér a výkon okolo 1000 koní. Toto všetko sa malo nachádzať v aute ktoré je nepriestrelné a schopné každodennej jazdy v premávke“, tvrdí šéf spoločnosti Ferris Rezvani.

V USA by mala cena tohto auta štartovať na úrovni okolo 135-tisíc eur, no so všetkým bezpečnostným vybavením na palube zaplatíte minimálne 263-tisíc eur. Pokiaľ však chcete „plne naloženú“ 1000-koňovú verziu s označením Tank X, pripravte si čiastku okolo 311-tisíc eur. Pohľad na koniec sveta z prvého radu nebol nikdy lacnejší.