Budúcnosť Audi R8: Hybrid alebo elektromobil? Bude ešte vôbec?

318

Ikony minulosti nemusia byť nevyhnutne ikonami budúcnosti, hovorí Audi. O konci R8 však zatiaľ informácie nie sú.

Legendárne Audi R8 má neistú budúcnosť. Dlhoročná ikona, sen mladých chlapcov a modla futbalistov možno čoskoro skončí. Ak ak aj nie, určite neostane taká, aká je dnes.

Audi R8 V10 RWD

Pochybnú budúcnosť modelu R8 potvrdzuje aj fakt, že v najbližších rokoch príde jeho druhá generácia do vysokého veku. Tá bola predstavená ešte v roku 2015 a ešte stále neprišiel ani facelift. Namiesto toho vyrukovala firma z Ingolstadtu s modelmi e-tron GT a podobne. Tie však už nefungujú za pomoci legendárnej V10.

Audi R8 V10 RWD

“R8 je ikonou našej značky. Ale ikony minulosti nemusia byť nevyhnutne ikonami budúcnosti. Nasledovník R8 nebude iba R8 s elektromotorom. Musí ísť o R8, ale inú,” povedala v rozhovore šéfka predaja a marketingu Hildegard Wortmannová.

Audi R8 V10 RWD

O úplný koniec R8 by tak nemuselo ísť. Toto tvrdenie potvrdzuje nemecký Auto Bild, ktorý autu predpovedá dve možné cesty. Tá prvá je hybridná. Audi R8 by mohlo dostať pohonnú sústavu inšpirovanú Lamborghini Urus, ktorá ťaží zo štvorlitrového osemvalca V8 prepĺňaného dvomi turbami. S elektromotorom by sa výkon takejto sústavy mohol dostať až na 700 koní. Alternatívou je, samozrejme, čisto elektrický pohon modelov e-tron.

Mrkni naše nové video: