Porsche 911 bude hybrid, to vážne?!

349

Modernizované Porsche 911 s interným označením 992.2 by sa malo na trh dostať už v priebehu tohto roka. Bude mať prepracovaný dizajn, vylepšený interiér a hlavne nové pohonné jednotky. Jedno je už v tomto momente isté, 911 bude hybrid!

Súčasná generácia modelu 911 by vďaka faceliftu mala vydržať v plnej kondícii minimálne do roku 2027, potom podľa očakávaní prepustí miesto deviatej generácii. Prvotné informácie ešte nie sú úplne oficiálne, so zistením prišli novinári z britského portálu Autocar.

Šesťvalec a pohon všetkých kolies 

Základom má byť trojlitrový plochý šesťvalec v kombinácii s novovyvinutým elektromotorom, ktorý konštruktéri umiestnili v oblasti prednej nápravy. V praxi by teda mal spaľovací motor poháňať zadné a elektromotor predné kolesá.

Ako to už býva pri hybridoch zvykom, prítomný by mal byť aj 48V štartér-generátor, ktorý integrovali do skrine dvojspojkovej automatickej prevodovky. Jeho primárnou úlohou zrejme bude poháňať palubnú elektroniku.

Nateraz všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o klasický samonabíjací hybrid, ktorý dokáže jazdiť aj v čisto elektrickom režime. Dĺžka dojazdu bude závisieť od kapacity batérie, no k takýmto konkrétnym údajom sa britskí novinári zatiaľ nedostali.