Opel predstavuje strhujúce SUV Grandland ďalšej generácie

839

Štýlový, dynamický, priestranný a všestranný s kompletným portfóliom elektrifikovaného pohonu – presne taký je nový Opel Grandland, ktorý dnes predstavila automobilka so sídlom v Rüsselsheime.

Novinka prináša mnohé dizajnové prvky, ktoré sa najprv objavili v koncepčnom vozidle Opel Experimental, aby sa teraz po prvýkrát dostali k slovu v rámci sériovo vyrábaného modelu. 

Nová platforma vytvorená pre vozidlá BEV

Grandland ďalšej generácie predstavuje pre automobilku Opel významný krok pri zvyšovaní príťažlivosti elektrickej mobility. Ako prvý model tejto značky bude využívať platformu STLA strednej veľkosti vytvorenú spoločnosťou Stellantis priamo pre vozidlá BEV. 

Táto nová architektúra, nové usporiadanie s plochým akumulátorom s kapacitou až 98 kWh, elektromotor novej generácie a prvky na úsporu energie umožnia novému modelu Grandland Electric prejsť lokálne na elektrinu úplne bez emisií až okolo 700 kilometrov. Všade inde zaručene postačia krátke prestávky na dobitie. Na verejnej rýchlonabíjacej stanici potrvá len asi 26 minút, kým sa akumulátor dobije na 80 percent svojej kapacity. 

Nové základy priniesli dizajnérom slobodu a impozantný postoj

S dĺžkou 4 650 mm, šírkou 1 905 mm a výškou 1 660 mm pôsobí veľmi sebavedomo. Jeho väčšie rozmery a 20-palcové kolesá ho vynášajú nad ostatné SUV vozidlá značky Opel. Predná maska s trojrozmerným vzorom Vizor a podsvieteným logom blesku Opel Blitz pridáva vozidlu na veľkoleposti.

 

Tento model nadväzuje na dizajn „Opel Compass“ z koncepčného auta Experimental a zdôrazňuje princípy centrálneho prelisu s emblematickým logom v strede. Konštruktéri z Rüsselsheimu vytvorili špičkovou technológiou pixelových maticových svetiel Intelli-Lux HD, ktorá zažíva v novom modeli svoju premiéru. 

Grandland v dvojfarebnom vyhotovení s plávajúcou strechou a kontrastným obložením pôsobí vizuálne natiahnutým dojmom, čo mu dodáva uhladený elegantný vzhľad. Zadné sedadlá sa dajú sklápať v pomere 40 : 20 : 40, vďaka čomu získate objem až 1 641 litrov na uloženie nákladu. 

Jedinečný priestranný interiér

Pasažierov nového modelu Grandland vnútri privítajú ďalšie odvážne a čisté prvky v spojení s vrúcnou a pútavou atmosférou. Športový charakter zasa navodzujú 16-palcový stredový displej, mierne natočený smerom k vodičovi, a vysoká stredová konzola. 

Alternatívne druhy pohonu

Zákazníci, ktorí uprednostňujú iný než čisto elektrický pohon, si v kompletnej ponuke elektrifikovaných variantov určite nájdu svoje vysnívané vozidlo. Nový Grandland Plug-in Hybrid s lokálnym dojazdom 85 km a Grandland Hybrid so 48-voltovou technológiou ponúkajú aj ďalšie vzrušujúce riešenia, ktoré zaručujú potešenie z jazdy a súčasne znižujú spotrebu i emisie CO2

Nová špičková platforma a nové inovatívne technológie spoločne s množstvom dizajnových prvkov, ktoré sa najprv objavili v koncepčnom vozidle Opel Experimental, s prehľadom posúvajú nový Grandland na čelo portfólia SUV automobilky Opel. A do jej prebiehajúcej stratégie elektrifikácie vnášajú novú úroveň slobody vo forme čisto elektrického pohonu.