VIDEO: Tesla Model S Plaid vs. Lucid Air. Americký duel mal len jedného víťaza

1663

Úplne nový Lucid Air na rovinke porovnali s dych berúcim Modelom S Plaid. Víťaz bol jasný.

Súboj dvoch absolútne prémiových elektromobilov v pretekoch na štvrť míle opäť potvrdil, že Tesla drží prvenstvo v zrýchlení masovo vyrábaných vozidiel (rýchlejší je zatiaľ len hyperšport Rimac Nevera). Vo videu z dielne DragTimes ju porovnali s modelom Air od Lucid Motors, ktorý je momentálne absolútnou novinkou. A zároveň prvým autom značky.

Dve najrýchlejšie autá proti sebe. Tesla Model S Plaid dostala od Rimacu Nevera nakladačku

Pri pohľade na špecifikácie padá sánka z oboch. Na jednej strane je ľahšia takmer 2,2-tonová Tesla Model S Plaid s výkonom 1020 koní. Na druhej strane je Lucid Air. Síce s hmotnosťou takmer 2,36 tony, ale aj s vyšším, priam symbolickým, výkonom 1111 koní. Údaje o zrýchlení však hovoria jasne v prospech Tesly. Tá zvládne zrýchliť z 0 na 100 km/h za 1,99 sekundy, pričom Lucid to zvládne za 2,5 sekundy.

Ak si dobre pozriete video, zistíte, že Tesla dala Lucidu nakladačku v 3 zo 4 pokusov vrátane letmého štartu. V jednom prípade však zlyhala. Keď pri štarte nepoužili “launch mode”. Inými slovami, v budúcnosti ešte určite uvidíme odvetu. Samotná automobilka Lucid totiž povedala, že jej úvodný model Air je ladený vyslovene na luxus a komfort.